VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Exekuce za neposkytování informací

Karlovy Vary — Vyjádření Jiřího Kotka, zastupitele města Karlovy Vary.

23.2.2009
SDÍLEJ:

Jiří KotekFoto: DENÍK/Petr Kozohorský

Magistrát již dvakrát stanul na nejvyšších stupních v celostátní "soutěži" ZAVŘENO, za neposkytování informací a v přístupu k občanům. K nápravě to příliš nepomohlo.

Magistrát a celé jeho koaliční vedení sklidilo velmi tvrdý úder za svojí arogantní a přezíravou politiku, kterou vede vůči občanům. Exekuční příběh je pouze jednou vyvrcholující epizodou dramatické kauzy důchodců Kolečkových, kteří se stali hříčkou zlovůle bratrů Orthových. Š.Orth, majitel nemovitosti zmocnil svého bratra Mariána ke stavebním úpravám domu na Mattoniho nábřeží (vedle mostu na průtahu).zatlučená okna, zdevastovaná kuchyň M. Orthovi však překáželi nájemníci, důchodci Kolečkovi, a tak již v roce 2005 začal velmi svérázným a nevybíravým způsobem se zvelebováním a opravou bratrova domu. Kolečkovi, vystaveni drsnému tlaku M. Ortha, se obrátili na úřady a magistrát v Karlových Varech, na policii… marně. Odevšad odcházeli spíše s úsměškem, přezíráním a někdy i s výhružkou(!), než s účinným zásahem a pomocí.

V této době se na kancelář senátora Horníka obrátila paní JUDr. Svatošová z právní společnosti Iuridicum Remedium, o.s. z Prahy. Byla zaskočena bezpříkladnou neochotou a odporem zdejšího stavebního úřadu. Tak jsme se seznámili s neuvěřitelným přístupem p. Ortha a do případu vstoupili. Zatlučená okna, zbouraná koupelna i WC, vyplavený byt a totálně zničený nábytek – to jsou jen dokumentovatelné jevy. Verbální a psychické rány zůstaly v rovině poskytnutých informací. Jednali jsme s Kolečkovými a navštívili stavebníka ve snaze najít mediační prostor pro smírné řešení. provizorní WC - kýbl. Bohužel bez úspěchu, stavebník měl svůj názor a svojí pozici obrátil v trpitele a posléze žadatele o pomoc, aby mu senátní kancelář zajistila byt a mohl se Kolečkových zbavit. Proto jsme pořídili fotodokumentaci a tou doplnili apelující přípisy na orgány ve městě. Každý z koaličních radních obdržel informaci i obrázky, policie, státní zastupitelství, majetkový i stavební úřad. A výsledek? Pouze náměstkyně Makkiehová a státní zastupitelství reagovalo. V roce 2006 pomohla bytová komise Kolečkovým s umístěním na ubytovnu v Drahovicích (s násobně vyšším nájemným) do doby vyřešení problému. A to je asi vše. Kolečkovi a jejich právní zástupci (IURE) se dál potýkali s arogancí a přezíravostí úřadů, pan Orth si dům zvelebil pro blaho své a svých budoucích příjmů a na odložené Kolečkovi se jaksi zapomnělo.

Proto dnešní skandální exekuční vyvrcholení pokládám pouze za část špičky ledovce dění v Karlových Varech. V pětiletém trvání kauzy totiž vidíme jak hluboce je zakořeněná realitu arogance a přezíravosti, kterou pomohla odhalit pouze nesmírná trpělivost a preciznost stěžovatelů, resp. jejich zástupců. Zmíněná arogance a přezíravost totiž nekončí u samotného občana, ale týká se také složek odvolacích a dokonce soudu(!).

Druhým a velmi smutným vyústěním kauzy je to, že paní Kolečková se toho ani na ubytovně nedožila a před měsícem podlehla své dlouhodobé nemoci. Jak se na tom podepsal tento neuvěřitelně krutý příběh je už marné zmiňovat.

Aktuální stav 2009 … bez Kolečků si Orthovi svého majetku užívají bez uzardění, dům si opravili, nastěhovali se a své původní nájemce nechali na ubytovně bez náhrady. Radní Donth si u nich na štít domu dokonce zavěsil svou mega reklamu a městu, které nedokázalo své občany srovnat s právem, tak zbyla ostuda s exekucí.

Jiří Kotek

(vepsáno v zármutku a v úctě k památce paní Kolečkové,
soustrasti panu Kolečkovi,
jejich společnému neuvěřitelnému strádání a houževnatosti,
s jakou se do posledního dechu snažili bránit)

23.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Natálie Polanková z Mariánských Lázní.
5

FOTO: Miminka z Karlovarského kraje

Jiri Drahos 2

Středoškoláci v Karlovarském kraji zvolili prezidentem Jiřího Drahoše

Nabral pluhem zaparkované auto

Karlovarsko - U Božího Daru došlo kvůli hustému sněžení k dopravní nehodě. Třicetiletý řidič pluhu kvůli malé viditelnosti nabral radlicí stojící auto značky Volkswagen.

Vyrobte si vánoční ozdoby

Karlovy Vary - Výtvarná dílna v galerii, to není nic nového, ale udělat si podobný workshop v muzeu, to už je něco jiného. Muzeum Karlovy Vary pořádá už tuto sobotu 16. prosince v budově na Nové Louce Vánoční výtvarnou dílnu.

Požár bytu v Horním Slavkově má dvě oběti

Horní Slavkov - Hasiči našli v bytě dvě osoby, pomohci už jim ale nemohli.

AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT