Vážení „Doktoři pro uzdravení společnosti“, s radostí a zájmem jsem sledoval, jak jste rozčeřili zatuchlé vody a vystoupili aktivně proti neblahému stavu věcí veřejných v našem kraji. I Vaše citáty (či citáty citátů ) uvedené u Vašich fotografií na oficiálních webových stránkách, navozují atmosféru snahy o změnu, komunikaci a vstřícnost. I proto jsem Vás rád ve volbách podpořil. Svýmvstupem do koalice s komunisty jste se mi však v očích naprosto zdiskreditovali. Měl-li bych použít Vaše citáty, abych vyjádřil své pocity, tak tedy takto:

MUDr. Jiří Klikar: Nesnáším lež, mimo jiné i proto, že jsem neztratil paměť.

Kateřina Vlčková: Uvažuj nad minulostí a budeš znát budoucnost.

MUDr. Berenika Podzemská: Slibujeme, že už nebudeme blbnout…! (Václav Havel)

A na závěr nejvíce pikantní citace Solženicyna: MUDr. Jaroslav Žák – credo: I když se zlo zdá být nevyhnutelné, nikdy nedopusť, aby se prosadilo skrze Tebe. (Alexander Solženicyn).

Ano, ztráta paměti, uvažování nad minulostí ve vztahu k budoucnosti a víra, že nebudete blbnout, se u moudrých opravdu předpokládá. Škoda, že se mi tak trochu zdá, že plané fráze, které jste tak často oprávněně kritizovali u mocných našeho kraje, se Vám poněkud derou zadními dveřmi vašich vlastních proklamací.

Za sebe Vám mohu slíbit, že se Vámi uvedenými citáty budu snažit řídit i v budoucnosti.

S pozdravem rozčarovaný Mgr. Vít Laitl,
učitel střední zdravotnické školy

(a tudíž Váš budoucí přímý podřízený,
když Vám komunisté dovolí
obsadit místo radního pro školství)

P.S. Slyšel jsem odůvodnění vašeho budoucího koaličního partnera a hejtmana Josefa Novotného (ČSSD), že voliči si komunisty v krajské vládě přejí. Možná jsem z voličů budoucí koalice sám, ale já si je nepřeji.