Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Reakce Ministerstva vnitra na informace ohledně pronájmu Lázeňských léčebných ústavů

Praha — Vyjádření Ministerstva vnitra České republiky.

23.2.2009 2
SDÍLEJ:

Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Ministerstvo vnitra se důrazně ohrazuje vůči informacím a dikci, s jakou zveřejnil Karlovarský deník článek „Vnitro rozjelo byznys vlázních“.

Předpokládáme, že po té co, si Karlovarský deník doplní fakta, která byla zřejmá odzačátku, uvede vše na pravou míru a do budoucna se vyhne nepodloženým spekulacím. Žádáme, aby vrámci práva na odpověď byly uvedeny do pořádku následující nejasnosti, či nepřesnosti uvedené včlánku:

„Hru v Monopoly připomíná počínání ministerstva vnitra. To se rozhodlo pronajmout svůj majetek: Lázeňské léčebné ústavy Ministerstva vnitra (LLÚMV) – Lázeňský dům Tosca a Myslivna v Karlových Varech, Mercur v Mariánských Lázních, Luna veFrantiškových Lázních a Hubert v Luhačovicích. Celou transakci ale provázejí velké otazníky.“ KV Deník

Ohrazujeme se proti tvrzení, že „transakci provázejí velké otazníky.“ Pro příspěvkovou organizaci Lázeňské léčebné ústavy Ministerstva vnitra zajišťovala výběrové řízení sohledem na transparentní anezávislý průběh externí poradenská firma (Deloitte Advisory). Ta je jednou znejvýznamnějších a nejrespektovanějších ve svém oboru u nás i vzahraničí.

Výběrové řízení bylo vyhlášeno dne 30. září 2008 a proběhlo standardním způsobem. Ozadávací dokumentaci projevilo zájem 9 subjektů, nabídku podal, resp. se do výběrového řízení přihlásil jeden zájemce. Ten splnil podmínky výběrového řízení dle jeho zadávací dokumentace.

Výběrové řízení bylo realizováno na základě předcházející analýzy nejvhodnějšího způsobu zajištění dalšího provozování lázeňských objektů a zajišťování ozdravné péče, jak uvádíme dále. Analýza ukázala, že při pronájmu lázeňských objektů ušetří ministerstvo vnitra nejvíce peněz daňových poplatníků.
Finanční údaje jsou následující:
Dle smlouvy ročně MV získá částku 19,920 mil.Kč bez DPH. To představuje po dobu 20 let finanční prostředky na nákup ozdravných pobytů. Ministerstvo vnitra tím získá minimálně 398,400mil.Kč bez DPH (tato částka bude navýšena o celkovou částku, získanou navýšením každoročních příjmů zpronájmu smluvně zakotvenou „inflační doložkou“ ) alt. (23,704 mil. Kč vč. DPH ročně, tj. za 20 let 474,080 mil. Kč vč. DPH )

Fakta k prodejům, či pronájmu trvale nepotřebného majetku Ministerstva vnitra

Majetek, který Ministerstvo vnitra nepotřebuje, nachází nové využití. Chceme být dobří hospodáři. Nenídůvod investovat do něčeho, co nepotřebujeme a utrácet tak finanční prostředky. Uspořímenáklady a získáme příjmy na další investice do Policie ČR a Hasičského záchranného sboru. Za vše hovoří čísla – v loňském roce došlo díky odprodeji trvale nepotřebného majetku knavýšení rozpočtu Ministerstva vnitra o 518.038.219,- Kč.

Co se týká lázeňských domů, zde stavebně technický audit vyčíslil pro zachování provozuschopnosti lázeňských domů na stávající úrovni (nikoliv modernizaci) celkové nezbytně nutné náklady ve výši přibližně 128 mil. Kč, které by musely být během 5 let plně hrazeny zrozpočtu MV.

Modernizace objektů lázeňských domů LLÚ MV, zejména voblasti ubytovacích služeb, jsou nezbytnou nutností k získání konkurenceschopného postavení na trhu lázeňské péče vČR. Aby nový nájemcedosáhl dlouhodobé maximální míry zisků z provozu lázní, bude nucen investovat finanční prostředky nejenom do zachování provozuschopnosti lázeňských domů, ale i do modernizace lázní (dle předloženého podnikatelského záměru nájemce předpokládá v1. fázi investovat do modernizace LD TOSCA vKarlových Varech po roce 2010 částku ve výši 40-50 mil. Kč). Uvedený majetek státu bude současně průběžně zhodnocován smluvním závazkem nájemce vynaložit na provádění běžných oprav a údržby nemovitého majetku částku ve výši minimálně 10mil. Kč ročně.

Lázeňské domy se pronajímají jako funkční celek sloužící kprovozu lázní, včetně přechodu pracovněprávních vztahů personálu lázní vplném rozsahu na nájemce jako zaměstnavatele, dle § 338 a násl. ustanovení Zákoníku práce. Na nájemce jsou tak přeneseny nejenom mzdové náklady zaměstnanců, ale i riziko zvyšování mzdových nákladů vkvalifikovaných lázeňských profesí, které jsou nižší vdoposud státních zařízeních, než vkonkurenčních lázeňských domech.

Pronájmem lázeňských domů a výběrem smluvních partnerů na poskytování požadovaných ozdravných pobytů pro příslušníky bezpečnostních sborů resortu MV prostřednictvím centrální veřejné zakázky na „volném trhu“ bude možné dosáhnout vzhledem kvysokému počtu požadovaných pobytů při nákupu lázeňských poukazů výrazné slevy při zachování požadovaných standardů. Vdůsledku této skutečnosti dojde kcelkovému snížení nákladů resortu MV na financování uvedených ozdravných pobytů. Při současném omezování výdajů zrozpočtu MV bude možné zachovat poskytování lázeňské rehabilitační a preventivní péče pro příslušníky ozbrojených sborů resortu MV a tím i naplňovat dlouhodobý záměr vedení resortu MV voblasti personální práce ke stabilizaci obsazení policejních útvarů i útvarů Hasičského záchranného sboru.

Na závěr uvádíme odpovědi na další otázky zKarlovarského deníku

Jaké byly podmínky výběrového řízení na tyto lázeňské objekty?
Pro hodnocení nabídek byla stanovena dílčí hodnotící kritéria
kritérium
1. výše nájemného vprvním roce
2. kvalita podnikatelského plánu
3. zkušenosti srealizací ozdravných pobytů rehabilitačního typu
4. kapacita zařízení provozovaných zájemcem

Za kolik je firma Temparano dostala do pronájmu?
Jedná se o roční částku 19,920 mil.Kč bez DPH. To představuje po dobu 20 let finanční prostředky na nákup ozdravných pobytů. Ministerstvo vnitra tím získá minimálně 398,400mil.Kč bez DPH (tato částka bude navýšena o celkovou částku, získanou navýšením každoročních příjmů zpronájmu smluvně zakotvenou „inflační doložkou“ ) alt. (23,704 mil. Kč vč. DPH ročně, tj. za 20 let 474,080 mil. Kč vč. DPH )

Názvy zbylých osmi společností, které se o pronájem lázeňských domů ucházely.
Není možné sdělit, pokud to neučiní sami, jména těch, kdo projeví zájem o zadávací dokumentaci.

Jana Malíková
ředitelka odboru a tisková mluvčí

23.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Marcel Vlasák, velitel karlovarské Městské policie

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se otevřely. Dnes a zítra přicházejí Češi k urnám

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku začali rozhodovat o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení