Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ještě k hodnocení plesu...

KARLOVY VARY - Vyjádření čtenáře k plesu města.

1.4.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Není bez zajímavostí znát autentičnost plesu s hodnocením oslav 650. výročí našeho města, Magistrátem Karlových Varů v hotelu Pupp.

Paní Veronika Vlková, primátorka města, pravděpodobně k této vzácné příležitosti vyhodnotit vhodnou osobu z našich úřadů, řad podnikatelů, zdravotníků, pedagogů apod. nepokládala za důležité a dala přednost osobě jiné státní příslušnosti, a to je zavádějící.

Nicméně jako nejvyšší reprezentantka města dala přednost hlavnímu konzulovi panu Valeriji Nikolajeviči Šchetininovi, příslušníkovi ruské země. Zdůvodnění je takové, že byla vynikající spolupráce jeho s městem na poli kulturních i obchodních styků mezi našemi zeměmi, za kterou obdržel cenu Viktora…

Stalo se, musím však dodat že výročí takové oslavy, má–li takové ocenění obdržet cizí příslušník a vzdor k tomu nepřihlédnutí k naší veřejnosti, je zavádějící. Takové ocenění se dává cizincům v případě, jsou–li to vědci, kapacity ve světě uznávané Nobelovou cenou apod. Ovšem také, že se zasloužili o naše město. Paní primátorka zakopla a vyvolává zdání, že ožívá dobu minulou. Takový postup postrádá hrdosti morální, mravní a vlastenecký kredit, který musí být v demokracii prvořadý. Opakuji prvořadý, v každé politické činnosti nejen u nejvyšších politických činitelů, ale i u nejmenšího úředníka státu.

Naše tři odboje mluví samy za sebe. Všude tekla krev a bylo jí hodně. Nebýt Ameriky neměli jsme svobodné Československo. Amerika zachránila v Evropě civilizaci a kulturu. Amerika s přispěním čtyř velmocí se zasloužila o rozhodnutí obou válek nad rakousko – uherskou monarchii i Německem. My jsme Americe moc dlužni.

František Moudrý, Karlovy Vary

1.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení