VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jiří Fojtík k článku: ''Česká zdravotní se brání...''

KARLOVY VARY - Vyjádření předsedy představenstva Karlovarské krajské nemocnice, a.s., k článku “Česká zdravotní se brání…“, uveřejněného v Karlovarském deníku dne 9. 4. 2008.

19.4.2008
SDÍLEJ:

Jiří FojtíkFoto: DENÍK/Petr Zahradníček

Přestože jsem původně nechtěl nijak reagovat na rozhovor s bývalým předsedou představenstva KKN, a.s., Davidem Hanzlem, uveřejněný v Karlovarském deníku a posléze i v Hejtmanských listech, rozhodl jsem se nyní důrazně ohradit vůči jeho některým prohlášením.

Především je to tvrzení o jakémsi „finančním polštáři“, uměle vytvářeném současným vedením společnosti, které se týká zjištěné ztráty 121 milionů Kč za rok 2007. Pro názornou představu lze uvést vývoj výsledku hospodaření od ledna do konce května 2007, kdy již ztráta dosahovala více než 41 mil. Kč.

Není mi také zcela jasné, co p. Hanzl míní útlumovým měsícem prosinec. V účetnictví je to naopak období, kdy je nezbytné provést veškeré účetní a závěrkové operace, spojené např. se zaúčtováním veškerého spotřebovaného materiálu, služeb, vyúčtováním energií a v našem případě i vyčíslení daňového závazku (odložené daně), která zhoršila výsledek hospodaření společnosti o dalších více než 7,5 mil. Kč.

Máme již k dispozici zprávu nezávislého auditora, který ověřil účetní závěrku Karlovarské krajské nemocnice, a.s., za období od 1. 1. 2007 do 31. 12. 2007, s tímto závěrečným výrokem: „Podle našeho názoru účetní závěrka podává věrný a poctivý obraz aktiv, pasiv a finanční situace společnosti Karlovarská krajská nemocnice, a.s., k 31. 12. 2007 a nákladů, výnosů a výsledku hospodaření za rok 2007 v souladu s českými účetními předpisy.“

Zdůrazňuji, že účetnictvím, pokud je řádně vedené, nelze legálními postupy výrazně zlepšit nebo zhoršit hospodářský výsledek. Více se tvrzeními p. Hanzla nehodlám zabývat, protože se domnívám, že je nutné čas a úsilí současného managementu věnovat smysluplné a poctivé práci.

Mgr. Jiří Fojtík
předseda představenstva KKN, a.s.

19.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Ilustrační foto

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení