Rodiče: Radní, máme vás prosit?

Minulý pátek jsem se telefonicky domluvila s p. Hybnerem, že mi v pondělí zavolá a domluvíme se na společné schůzce, kde bude objasněna celá situace ohledně školky. Nikdo se mi neozval ani v pondělí, ani v úterý, ale ani ve středu, a tak tomu je do dnešního dne. Chcete tedy pokračovat v komunikaci dál jen přes média, abyste nám nemuseli zodpovídat naše otázky?

Během pátečního krátkého telefonu jsem se dozvěděla, že město má v úmyslu postavit novou školku, ale to je snad jen špatný vtip? Proč stavět novou, když stačí v té naší jen udělat úpravy a pokračovat v provozu dál. Kde seženete peníze na výstavbu školky, když nemáte ani na opravu? A kde byste chtěli školku postavit? Máte snad lepší místo než je Krále Jiřího? V prostředí lesů, klidného prostředí.

Blíží se doba zápisů do školek. Některé maminky se již rozhodují, že raději svá dítka půjdou zapsat do jiné školky. Jsou ve velké nejistotě, nevědí, co bude dál. Oficiálně nám nikdo nic neřekl, víme jen to, co se dočteme v tisku.

My optimističtější ale stále věříme, že město peníze na opravu najde (jako pokaždé pro hokejisty) a naše děti v září nastoupí do své známé školky (městské). Vždyť náměstek Hybner na zastupitelstvu přislíbil, že peníze najde. Školka se začne postupně opravovat, může se začít už o prázdninách a děti, rodiče a samozřejmě i učitelky budou mít o jednu velkou starost méně.

Moc rádi bychom alespoň jednou zažili pocit, že ty, co jsme si zvolili, jsme zvolili správně, protože hájí naše zájmy. Vždyť ruku na srdce, ani Vám nemůže být příjemné, když na sebe neustále slyšíte jen věčné výtky! Zkuste tuto situaci změnit! Máme Vás snad prosit? Na radnici sedíte díky voličům, tak na to nezapomínejte! Krajské volby jsou zanedlouho!

Děti jsou na sebe ve školce zvyklé, jsou zvyklé na prostředí, na své učitelky. Nechceme, aby se kolektiv tak výborného prostředí rozpadl. Vy našim dětem nebudete vysvětlovat, proč již nejsou s kamarády, učitelkami a svými hračkami, které jim přinesl do školky Ježíšek na krásné vánoční besídce. Jako matka dvou dětí vím, že když něco chceme, musíme poprosit. Proto Vás všechny, kteří ještě v sobě máte kousek cti a srdce, PROSÍME, abyste nám tuto skvělou školku ponechali od září dále v provozu. Slibuji, že vám za to všechny děti ze školky pošlou krásné obrázky!

Veronika Ujčíková

Zachovejte naši školku

Včera jsem se zeptala paní učitelky: “Jak to vypadá s naší školkou?“ a ona odpověděla: “ Já opravdu nevím.” Pochopila jsem, že jedinou možnou variantou je komunikace přes média, tak jsem se rozhodla napsat.

Nás - rodiče vskutku zajímá osud školky v Krále Jiřího.

Našim dětem se tato školka velmi líbí. Proč také ne? Tato “rodinná“ školka se nachází v krásných prostorách, každý den děti chodí na procházky do lázeňských lesů, učitelky jsou velmi milé a laskavé. Taková školka by se mi také líbila. Škoda, že ta moje taková nebyla! A nyní se magistrát rozhodl naši školku zrušit. Za dva měsíce končí školní rok. A co bude v září? Půjde moje dcerka do své školičky, nebo do jiné?

V Karlovarském deníku se psalo, že z naší školky bude školka soukromá. Už se ví, kdo ji bude provozovat? Jaké bude školné? Jaká bude kapacita? Stihne nový nájemce do září provést opravu tak, aby školka splňovala jak předpisy Evropské unie, tak vyhovovala požadavkům hygieny? Bude novému nájemci přenecháno i vybavení školky? Zůstane i původní personál?

V ulici Krále Jiřího je ještě jedna velká nemovitost – zdravotní škola. Nečeká ji podobný osud jako naši školku? Nedočteme se třeba za rok, že z ní bude soukromá střední škola, protože náklady na opravu jsou vysoké a kraj nedisponuje dostatečnými financemi?

Nechce se mi věřit, že v době, kdy si pořizujeme luxusní arénu, není možné, abychom zajistili základní potřeby pro naše děti.

Milí zastupitelé, prosím, zachovejte naši školku pro budoucí generace!

Lenka Harmašová