Při otevření čtvrtečních novin zažilo mnoho rodičů zcela šok! V novinách si totiž mohli přečíst o pronájmu školky v ulici Krále Jiřího. Nejen rodiče, ale ani personál školky o této situaci nic neslyšel.

Samozřejmě je dobře, že se školka zachová, ale co nás, rodiče, trápí, je otázka ohledně školného. Nyní se platí 400 Kč, což je přijatelná suma, ale jak tomu bude od září? V případě vyššího školného nebude v možnostech většiny rodičů, aby svá dítka ve školce ponechali. Tím pádem se uvolní místa pro děti ruských movitých občanů a dalších karlovarských prominentů. Takže malí Karlovaráci ostrouhají mrkvičku. Myslela jsem, že K. Vary jsou bohaté město, prodává se zde spousta městských domů, staví se zde multifunkční hala, město pořádá každoročně bohatý ples se spostou známých umělců (kteří také něco stojí), tím pádem by zcela jistě měl magistrát najít zdroj financování pro malé spoluobčany.

Tímto jakožto rodiče prosíme magistrát o přehodnocení této situace, dále o vyjádření se k celé této záležitosti, (ochotně se sejdeme s paní primátorkou). Do skončení školního roku zbývají již jen pouhé 3 měsíce, což je velmi krátká doba. Proto by nás zajímalo, zda-li soukromý nájemce investuje zmíněných 3,5 mil. Kč do školky, na jak dlouho bude mít školku v pronájmu, zda-li bude mít ve smlouvě uvedeno, že v prostorách musí zanechat mateřinku.

Veronika Ujčíková

Nejde nereagovat na váš článek z dnešního deníku, a to oMŠ v ulici Krále Jiřího. Musím začít stejnou větou jako paní Ujčíková „To co se děje v tomto městě, už fakt není normální, v době tzv. babyboomu se ruší zavedená rodinná MŠ. Nevěřím tomu, že město má zájem tyto prostory si ponechat a hlavně argument pana Hybnera, že nemůžou investovat peníze do něčeho, co není celé města, jsou směšný. Tato MŠ je jedna z posledních, kde, když vejdete, dýchne na vás pohoda a cítíte se jako doma, a to především díky zaměstnancům této MŠa nádherným prostorům, kde se MŠ nachází, a o ty tu hlavně jde, že PÁNI ZASTUPITELÉ.

Zcela určitě budeme za tuto mateřinku bojovat, a to všemi dostupnými prostředky.

Lenka Medunová

Jsem v šoku a nějak se z něho nemůžu probrat, nevím o jakých milionových investicích pan Hybner mluví, pokud vím, celá záležitost stojí na vybudování jednoho WC, dle nových předpisů má být jedno WC pro pět dětí, v mateřské škole jich mají šest na čtyřicet dětí, pokud vybudování jednoho nebo dvou WC stojí 3,6 milionu, pak nevím kde jsme. Tady jde spíše o lukrativní místo, které se jistě někomu hodí.

Prosím o zveřejnění. Myslím, že nebudu sama, věřte, že budeme bojovat, protože argument "nebudeme investovat do něčeho co CELÉ není naše" (to vyplynulo z článku o připomínce k mateřské škole v TAŠOVICÍCH), není argumentem, zejména od zastupitele, který zastupuje stranu, která, jak o sobě tvrdí, pracuje hlavně pro rodiny s dětmi.

Jana Novotná