Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Laubová: Chtěli jsme vyjasnit situaci

Karlovy Vary – Vyjádření náměstkyně primátora pro kulturu Dagmar Laubové.

4.6.2010 12
SDÍLEJ:

Dagmar Laubová, náměstkyně primátora pro kulturuFoto: DENÍK/Petr Przeczek

Minulý pátek se uskutečnila plánovaná schůzka tří zainteresovaných stran, delegace hráčů KSO, ředitele KSO a zástupců vedení města, kterými byli primátor Werner Hauptmann, já jako náměstkyně primátora pro oblast kultury, náměstek Petr Keřka, radní Jiří Hejda a radní Jiří Dietz. Jednání jsme navrhli spolu s náměstkem Petrem Keřkou už předminulý týden na jednání s hráči. Brali jsme jej jako předem organizované konstruktivní setkání, na které jsme se dostavili v dobré víře, že přinese diskusi o současné situaci, vyjasnění stanovisek každé ze stran a celkovou představu o budoucnosti orchestru v Karlových Varech.

Místo očekávané smysluplné diskuze nás však čekala hned v úvodu prezentace Unie odborových hráčů, která se však omezila na osobní postoje k řediteli Zdeňku Vikorovi a ke mně jako náměstkyni primátora. Nikdy jsem se ještě nesetkala s tak nenávistným a emotivním vystoupením. Za více než dvě hodiny nebyli členové Unie, ani jejich mluvčí, pan Petr, Janoušek a Kaňka, schopni zformulovat své důvody k neustálému porušování pracovní kázně nebo k cílenému rozvracení orchestru. To mimochodem odnáší ostatní hráči, pro něž se přítomnost na pracovišti stává psychickým peklem, jak po skončení této emoční exhibice mnozí z nich potvrdili.

Nebudu donekonečna opakovat důvody, proč jsou nutné určité změny v tomto tělese, o tom bylo již mnoho řečeno i napsáno. Pro mne bylo toto setkání pouze utvrzením se, že někteří lidé prostě žijí mimo realitu a nehodlají či nechtějí respektovat žádná pravidla, natož povinnosti vycházející z pracovního poměru. A tak diskuse o těch zásadních tématech nebyla vůbec žádná. Ani o financování KSO, o případné změně právní formy organizace, ani o plánech do budoucna. Nabídky investic do nových kvalitních nástrojů nebo do nových – ne zrovna levných, jak vědí všichni hudebníci! – fraků pro orchestr se nedočkaly žádné odpovědi, byly to návrhy věcné a o takových viditelně nebyla ochota se bavit.

Nemohu si pomoci, ale zdá se mi, že pro pár členů orchestru by asi bylo, vzhledem k jejich profesním i lidským názorům, nejlepší být skutečně svými pány. Vydat se cestou svobodných umělců, kteří si na volné noze opravdu mohou vybírat a hrát jen pod tím dirigentem, který se jim líbí, hrát v orchestru, kde ředitel poslouchá je. Pak samozřejmě mohou rozhodovat o svých aktivitách a volném čase dle své libosti, bez omezování ze strany nějakého zaměstnavatele. Ty ostatní, kteří mají stejný zájem jako vedení orchestru i města – zachování a fungování KSO – chci ujistit, že orchestr bude samozřejmě hrát dál. A věřte, že navzdory osobně zaměřeným bouřím ve sklenici vody bude mít stále kde hrát, bude mít co hrát a bude mít pro koho hrát. Ať už bude jeho právní forma jakákoliv, vždy to bude Karlovarský symfonický orchestr, těleso s tradicí a kvalitou.

Dagmar Laubová
náměstkyně primátora města pro oblast kultury

4.6.2010 VSTUP DO DISKUSE 12
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení