Posun termínu na závěr srpna mu sice v každém případě pomohl, například kina mohou být za přísných hygienických podmínek plná i s covidem v zádech, ale na atraktivní přehlídku filmů a hvězd, kterou organizátoři za zvlášť obtížných podmínek zvládli uspořádat zcela excelentně, se kromě diváků budou lepit i politici. Ty ovšem nezajímá film, ale vlastní promo. Protože zviditelnit se před davy měsíc před parlamentními volbami je pro ně prostě droga.

Organizátoři festivalu udělali vše pro to, aby se MFF v Karlových Varech po nucené covidové přestávce znovu konal. Což dokazuje včera na ČT 24 viditelně unavený výkonný ředitel Kryštof Mucha i programový ředitel Karel Och. A těm by zřejmě neudělalo radost, kdyby si festival přisvojili draví politici se zmrzlinou zdarma, natož k proklamacím o té zrazu šílené opozici, současné andělské koalici nebo k blábolům o vymítání covidového ďábla bez očkování. Namalované kříže na náměstí nevyjímaje.

Hotel Thermal po modernizaci.
Rukopis architektů Machoninových se v přestavbě Thermalu ztratil, míní vnučka

Jednu jistotu ale máme. Prezident bude při festivalu jenom jeden. A to Jiří Bartoška, který se už při tomto titulu na ČT viditelně ošíval. Nu, není prezident jako prezident.