Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Michal Sadílek odpovídá primátorovi Petru Kulhánkovi. Téma? Logo!

Karlovy Vary - Kauza nové logo Karlových Varů

13.2.2012 8
SDÍLEJ:

Nové logo Karlových VarůFoto: Repro: MMKV

Když jsem redakci odkázal na svůj text s tím, že se do novin nehodí, ale mohou se jím nechat inspirovat ke glose, tak by mne nenapadlo, že vyjde neredigovaný a bez autorizace. Ale časy se mění, a i když se říká, že noviny snesou vše, tak to nemusí platit pro každého jejich čtenáře. Stalo se tak a mne moc mrzí, že jsem naštval právě Vás, tedy Tebe, přestože jsem Tě sám odkazoval na www.metafory.cz – kde text vyzní přeci jen jinak. Konečně KarlovyVARY° je také metafora a nikdy jsem nezpochybňoval, že není dobrá, ani nerozhlašoval, že je to ostuda.

Ostuda je vyhlásit veřejnou neanonymní soutěž a zrealizovat ji bez účasti veřejnosti (a to i té odborné), kde její účastníci jsou anonymní do té doby, než zvítězí, nebo se veřejně ozvou. Jestli jiný účastník soutěže měl příležitost komentovat porotě ostatní návrhy – „X se zbláznil, viděli jste ten nemožný návrh, co poslal do soutěže?“ – tedy s ní v průběhu soutěže jedná, čímž se stává její součástí – tak to považuji minimálně za podjatost. Ale pokud dobře rozumím reakci primátora, tak je to psáno čistě hypoteticky a soutěž i jednání poroty byly vedené s těmi nejlepšími úmysly, které neměly zájem nikterak poškodit město, jeho jméno, kredit či pověst.

Umět si ze sebe dělat legraci není žádná legrace. Já se o to pokusil textem „Každý své OStUDy strůjcem“ s vědomím, že si uříznu velký kus ostudy, když mě někdo chytne za slovo a obrátí ho proti mně. Když něco nějak vypadá, zní, tak to určitě takové je, zvlášť když se správného chápání chopí správná autorita, která má jistý respekt. A já ho – pane primátore – nechci nikterak napadat, i když mi vaše neobratná reakce k tomu dává skvělou příležitost.
Vážím si vaší práce a snahy hájit zájmy města v politickém prostředí, kde se zájmy osobní tak pěkně převlékají do zájmů veřejných. A neplatí to jen pro rozhádané maloměsto v róbě světoznámých lázní, ale pro každou obec, která má pocit, že jí na dresu v závodech o příjmy ze státní kasy, evropských fondů nebo z turismu něco chybí.

Ovšem přiznejme si, alespoň v soukromí, v duchu, že jediným zájmem nás všech je – nějak se uživit, a pokud to půjde, tak čestně a poctivě. Já se o to vždy snažil, a to i s velkým rizikem zodpovědnosti za dalších šest osob bez příjmu. Proto tolik přeceňuji svou práci a nedaří se mi ji prodat, ani když se ji pokouším nabídnout formou neobvyklého výprodeje. Nezlobte se tedy na mne, když svůj soutěžní návrh nabízím přes designBAZAR k volnému užití v bláhové naději, že se mi tak podaří dostát navrženému záměru jeho sdílení, které přeroste ve většinově přijímanou novou identitu města. Vždyť všichni, kdo s Vámi sdílí a obhajují kvality a přednosti vybraného návrhu KarlovyVARY°, mají díky tomu pádný argument, že když to nemožné sweet SPAce KV nabízím zadarmo, tak ta moje práce za nic nestojí.

Konečně je vážně zbytečné, abyste svůj čas i mandát zatěžoval obhajobou vybraného návrhu, přestože jste byl iniciátorem soutěže a členem poroty. To je zodpovědnost vyhlašovatele soutěže, tedy infocentra, a příležitost pro odborníky v porotě, aby mé neprofesionální tlachy umlátili pádnými argumenty. Navíc je to velká výzva pro Evu Hudečkovou, aby manuál vypracovala tak, že bude pro každého kolegu s ním radost pracovat – tj. bude inspirativní, plný originálních nápadů, bude mít jasná pravidla, která udrží její vizuální styl a přitom dají dostatek prostoru pro rozvoj tohoto stylu i dalším grafikům, byť jsem tento styl zpochybnil a vyhodil se tím z kola ven (doufám jen, že mi vrchní sestry plzeňského kukaččího hnízda nebudou chtít pro jistotu provést lobotomii).
Uctivě a poctivě neodborně odpovídá

Michal Sadílek (tj. MikeS, čti MyX)

PS: Vždyť stačilo tak málo, aby se nemusel nikdo ze soutěžících veřejně ozvat (jak Přibík, tak Sadílek) – vystavit návrhy (třeba jen v odborné komunitě na webu) a nechat je (nejlépe před verdiktem poroty) podrobit kritice a diskuzi.

13.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Futsal: Veteráni z Fut Fetu porazili mladíky karlovarské Slavie

Ilustrační foto

III. třída: Sadov přestřílel tým Útviny a posunul se na druhé místo

Akční Vladař podpoří místní projekty stovkami milionů

Karlovarsko - Po několikaletém úsilí má Místní akční skupina (MAS) Vladař schválenou strategii komunitně vedeného rozvoje. Jde o moderní trend v podpoře rozvoje venkovských oblastí a využití principu plánování tak zvanou metodou Leader.

Bečovu se víkend nepovedl, inkasoval 20 gólů

Karlovarsko – Nepovedený víkend. Ten si ´užili´v okresním přeboru fotbalisté bečovského Slavoje, kteří měli na programu hned dvě utkání.

Dealeři měli doma kilo „marjány“

Karlovarsko - Téměř jeden kilogram marihuany objevili kriminalisté při domovní prohlídce u dvou drogových dealerů, šestatřicetiletého muže a stejně staré ženy.

Naši prvňáci v Karlovarském deníku: představíme prvňáčky ZŠ Dalovice

Karlovarsko - Ve středu 18. října najdete v Karlovarském deníku prvňáky ze ZŠ Dalovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení