VYBRAT REGION
Zavřít mapu

NÁZOR: Fanoušci a primátor

Karlovy Vary - Jak vidí spor o příspěvek HC Energii její fanoušci a primátor města Karlovy Vary

19.1.2011 5
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Čech

Fanoušci:Hokej má pro město větší přínos

V pondělních novinách 3.1.2011 jsme si přečetli žádost vedoucích pracovníků HC Energie K.Vary primátorovi K.Varů o znovupřezkoumání připravovaného návrhu rozpočtu města K.Vary. V článku je vidět nespokojenost se snížením dotací z 16 na 11,3 mil. Kč na jediný masově navštěvovaný extraligový sport ve městě, konkrétně na lední hokej. To proto, aby se mohlo přidat hudebníkům z Karlovarského symfonického orchestru z 20 na 25 mil. Kč.

Protože máte dobrou pověst, nevíme, zda jste psal článek stejný den tamtéž Vy. Podpis je tam ale Váš. Zde se reaguje na vedení hokeje označováním ho jako tvůrce tendenčně zpracovaného materiálu na téma, „jak nové vedení radnice likviduje hokej ve Varech.“ …A také jako tvůrce konfrontační cesty a účelově vedených nátlakových kampaní.

Článek s žádostí od HC Energie jsme četli několikrát a nic z toho, z čeho je obviňuje autor článku, podepsaného Vaším jménem, jsme tam nenašli.
Když se ale hovoří o nátlakových akcích, musíme se nyní velmi divit. Přece si všichni pamatujeme výbuchy nátlaků - proti bývalému vedení KSO, bývalé radnici, proti výstavbě KV Areny apod. Za vším stáli členové Vaší dnešní vlády města p. Kotek, p. Homolka a p. Fujdiar. To bylo nenávisti… Někteří se navíc, ještě s p. Janů, přivazovali k bráně k vjezdu na stavbu, aby se KV Arena nemohla stavět.

Občanské sdružení Fan Club Karlovarského hokeje bylo založeno před 18 lety. Má 100 členů. Na nás je volně napojeno několik set příznivců HC Energie. Ze značné části jezdíme podporovat hlasitě náš karlovarský klub po celé republice. Je to zde v podstatě jediná zábava, kterou může město svým občanům na úrovni nabídnout. Když zde nebude, budou ji, zvláště mladí, hledat v jiných městech a z Varů odcházet. Na HC Energii oceňujeme, že se zvedla z mizérie krajského přeboru až k mistru České republiky a stará se o 400 dětí a mládež. Ta má potom svoje sportovní vzory a nepoflakuje se u počítačů, hospod a drog..

Nemáme nic proti jakýmkoliv hudebním produkcím. Když chce ale nějaký subjekt něco dělat a tvrdí o sobě, že má kvalitu, musí si na sebe vydělat, či si najít lázeňskohotelové sponzory, které bude zajímat. Když to nefunguje, tak je něco špatně. Buď řízení, nebo kvalita. Nelze jenom sedět s nataženou rukou a parazitovat socialisticky na městském rozpočtu z 85 % svých nákladů ve výši 25 mil. Kč na rok. Anebo to lze zrušit a udělat smlouvu s také tradičním, ale patrně kvalitnějším hudebním souborem z M. Lázní.

Vzhledem k tomu, že činnost HC Energie má mnohonásobně větší přínos pro občany našeho města než KSO /kam chodí jenom hrstka našich občanů/, stavíme se jednoznačně za spravedlivé a gentlemansky stejné dotace pro oba subjekty, tj. 25 mil. Kč na rok.

Chápeme, že nemůžete mít o této problematice větší znalosti, protože se o to nezajímáte. My ale máme ještě v paměti zničení v minulosti jiného slavného klubu našeho kraje, a to bývalé celostátně špičkové fotbalové Rudé hvězdy Cheb.

Jsme hrdí Karlovaráci. Chodí nás na karlovarský hokej od 3 do 5 tisíc na zápas. S naším městem žijeme a nenecháme si rozbořit to, co se v K. Varech vytvořilo a vybudovalo.

Viktor Tůša, Vít Němec, Robert Bozděch. Výbor Fan Clubu Karlovarského hokeje

Kulhánek: Chceme KSO, divadelní soubor, ale i extraligový hokej

Vážení pánové Tůšo, Němče a Bozděchu, děkuji za Váš otevřený dopis datovaný 5. ledna 2011. Píšete v něm, že město krátí příspěvek HC Energie z 16 milionů korun na 11,3 milionu korun, aby mohlo vyplatit na chod Karlovarského symfonického orchestru 25 milionů místo 20. Tak tomu není, podpora HC Energii byla snížena z 12,8 milionu na 11,3 milionu, tedy pouze o 1,5 milionu korun, zároveň však přidáváme další 2 miliony korun na sportovní granty, tedy podporu sportu mládeže a dětí, nebo na lokální sportovní akce. Další 4 miliony korun jsme vyčlenili na významné sportovní akce, které svým dopadem výrazně přesahují hranice města, jako jsou mistrovství Evropy ve volejbale mužů, mezinárodní turnaj v basketbalu žen nebo závod Evropského poháru v triathlonu. Článek v Karlovarském deníku ze 3. ledna jsem skutečně napsal já a nevidím důvod, proč by to mělo být zpochybňováno.

Mimo jiné v něm píši, a na tom trvám, že i nové vedení města má trvalý zájem na rozvoji karlovarského hokeje, osobně si vážím té cesty, kterou hokejový klub urazil od devadesátých let až po vítězství v extralize před dvěma lety. Vážím si i toho, že klub vychovává stovky žáků a juniorů, v našem městě je však sportovních oddílů a klubů více a i jim chceme vytvořit podmínky, aby se mohly ucházet o podporu a svou činnost rozvíjet. Jsem také kdykoliv připraven jednat se zástupci klubu o další spolupráci. Nicméně navrhovaný rozpočet je výsledkem značného množství práce, kterou na něm odvedlo mnoho kompetentních lidí, odráží potřeby občanů města a zároveň jeho finanční možnosti. Ty jsou v letošním roce o něco horší než dříve, jsme nuceni šetřit doslova na všech frontách, nikdy jsme nechtěli nařizovat nějaké plošné škrty, ale vždy jsme se snažili dopady posoudit u každé položky individuálně.

Píšete, že Fan Club Karlovarského hokeje má přes 100 členů a stovky dalších sympatizantů a funguje už 18 let. To je úctyhodná základna a úctyhodná tradice. Karlovarský symfonický orchestr má tradici dlouhou 175 let a my věříme, že si také zaslouží pokračovat. Píšete, že máte ještě v živé paměti zničení jiného slavného sportovního klubu v kraji – špičkové fotbalové Rudé hvězdy Cheb. Stejně tak desítky tisíc lidí na Karlovarsku mají v živé paměti zničení stálé divadelní scény v Karlových Varech. Určitě si nepřeji, aby se ničily jakékoliv sportovní oddíly nebo kulturní instituce. Stejně jako Vy jsem i já hrdý Karlovarák, žiju s naším městem a nenechám rozbořit to, co se v Karlových Varech vytvořilo a vybudovalo, ať je to tradice sportovní či kulturní, protože jsem toho názoru, že město nutně potřebuje obojí.

Petr Kulhánek v.r., primátor města Karlovy Vary

19.1.2011 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení