VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové logo: Primátor reaguje

Karlovy Vary - Reakce primátora Petra Kulhánka

31.1.2012 22
SDÍLEJ:

Nové logo Karlových VarůFoto: Repro: MMKV

Vážený pane Sadílku,

přečetl jsem si v Deníku Vaše výhrady vůči novému logu. Máte pravdu, nejen to zní, ale zcela viditelně také jde o stížnost autora, který nebyl v soutěži vybrán. Bráníte staré logo, proti čemuž nemám výhrady.

Městu poctivě sloužilo dvanáct let. Vzniklo bez jakékoliv soutěže, bez schválení orgány města a dvanáct let víceméně nikomu nevadilo – i když ti s delší pamětí mezi námi by si určitě vzpomněli na negativní ohlasy, které i ono vyvolalo.

Pro propagaci města v roce 2012 však potřebujete něco trochu jiného než v roce 2000. Myslím, že to tak chápou i jiné subjekty, města, státní organizace, sdružení i firmy – každý. My jsme k tomu chtěli přistoupit trochu jinak než v roce 2000, a to tak, že budeme hledat nejen logo, ale celý vizuální styl, tj. i další grafické a typografické návaznosti.

A také jsme nechtěli oslovit jen jednoho grafika, ale rozhodli jsme se pro veřejnou soutěž, pro přístup daleko otevřenější. Pravidla soutěže, to, jak bude probíhat, kdo ji bude hodnotit a k čemu má soutěž vést – to bylo jasné celý podzim, bylo to zcela otevřeně zveřejněno a snažili jsme se, aby o tom informovala i místní média – a tehdy proti tomu nikdo neřekl jediného kritického slova.

Ale ta otevřenost bohužel také znamená, že se sejde návrhů více a mnoho z nich, ačkoliv o nich autoři nutně jsou přesvědčení, že jsou dokonalé a nejlepší, prostě nevyhraje – vítěz je bohužel jen jeden.

Věděl jsem, že pro Karlovy Vary je otevřenost poněkud provokativní a že některé navrhovatele urazí, že jejich „naprosto zřejmě nejlepší a jediný gramotný návrh z celé soutěže“ nevyhraje. Netušil jsem, že z loga bude takové politikum, protože dříve nikdy nebylo – ale doba se mění a to je dobře.
Proti čemu však musím ostře protestovat, je Vaše spílání do ostud, pochichtávání se, jak „mýlit se je lidské“ a jak to město zase nezvládlo.
Chci jasně, zřetelně a nahlas říci, že město zvolilo dobře a vybralo jednoznačně nejlepší a především nejpoužitelnější z došlých návrhů.

Pane Sadílku, všiml jste si, že nikdo jiný z Vašich kolegů neměl potřebu říkat „Sadílek se zbláznil, viděli jste ten nemožný návrh, co poslal do soutěže?“ Jednak proto, že to není profesionální, a jednak proto, že neměli potřebu se pasovat za chytřejší než všichni ostatní. Někteří z nich to dokonce brali jako soutěž o návrh, o jejímž výsledku bude v souladu se zveřejněnými pravidly rozhodovat hodnotící komise – tedy projevili něco jako pochopení situace…
Mysleli si, že soutěž vyhlašuje Infocentrum města, kterému logo a vizuální styl neslouží jen na dopisní papíry a vizitky jako většině ostatních uživatelů, ale které jej potřebuje marketingově používat. Mysleli si, že vyhlašovatel si podle daných kritérií svobodně vybere takové logo, které mu bude nejvíce vyhovovat, které pro něj bude nejpoužitelnější. A asi nepřemýšleli nad tím, že když nezvítězí v regulérní soutěži, tak to holt vezmou přes noviny.
Ale každý jsme jiný, a samozřejmě máte plné právo popsat půlstranu novin svým názorem.

Jen ještě jednou prosím – nerozhlašujte, že město něco nezvládlo a bude mít ostudu. V tu chvíli se totiž mýlíte Vy. Nové logo žádná OStUDa není.

Petr Kulhánek
primátor města Karlovy Vary

31.1.2012 VSTUP DO DISKUSE 22
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Ostrý zloděj vyhrožoval ostraze

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Karlovarský kraj - S poi točí od svých čtrnácti let. Bydlí v Bukovanech a lítá po celém světě. Tomáš Bartoš a jeho nevšední koníček.

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

V tom, zda je, nebo není v provozu karlovarské krematorium, panuje mezi lidmi řada nejasností. Jaká je tedy reálná situace?

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení