A jejich korespondence dostává takové grády, že zanedlouho by vydala na napínavý thriller. Zápletka spisků je jasná. Za jakých podmínek se budou dál opravovat Císařské lázně a zda bude jejich střecha skleněná, či plně zastavěná. V tom druhém případě je ale nutné při už započaté opravě zčásti změnit projekt.

Ten projekt, který byl vypracován v době, kdy kraj vedlo hnutí ANO. A této koalici se podařilo obnovu lázní po dvaceti letech spustit. Úspěch, který oceňuje i hejtman Kulhánek. Jenomže změna projektu vytočila exhejtmanku doběla a zásadně s ní nesouhlasí. A když ona nesouhlasí, nedá se čekat happy end, zato ostrý konflikt ano. Neustoupí ale ani hejtman Kulhánek, jemuž téměř vždy vychází asertivní technika opakování argumentů, což labilní povahy přivádí k šílenství. A k nim exhejtmanka nepatří.

S blížícími se volbami tak můžeme čekat vyhrocený spor, přestože obě strany mají částečnou pravdu. Pokud totiž současná krajská koalice při změně projektu udělá chybu, pak ji ANO v kampani usmaží. Pokud ne, vyjde to nastejno. Pálit se bude ostrými.

Ivana Kalinová, redaktorka Karlovarského deníku