Že se chce město zbavit majetku, pro který nenašlo využití, je zcela logické. Ovšem ono politické zaklínadlo – vždy s péčí řádného hospodáře – je u směny vily v Myslbekově ulici výsměchem všem, kteří této proklamaci ještě věří. Odůvodnění směny vily, kterou město nutně, a shodou okolností před komunálními volbami, potřebuje pro nezbytnou silnici, tím, že je prázdná, vzbuzuje dohady. Náměstek Josef Kopfstein zřejmě při ohledání stavu oné vily přehlédl ordinace psychiatrů, kteří nejenže mají s městem platnou nájemní smlouvu, ale do dnešního dne se oficiálně nedověděli, že jsou na dlažbě. Nikdo je neinformoval.

Nebo je město směnilo i s vilou jako břemeno pro nového majitele? V usnesení nic takového není a sám náměstek Kopfstein na zastupitelstvu tvrdil, že vila už dlouho není využívaná. Není tohle už na psychiatra?

Zatímco kraj se snaží získat doktory, kteří chybějí v celém regionu, stůj co stůj a benefity žene k oblakům, Karlovým Varům lékaři, a to včetně pacientů, nestojí ani za slovo. Elementární slušnost nějak vyšuměla.

Ivana Kalinová, redaktorka Karlovarského deníku

Ilustrační foto.
Karlovy Vary směnily lukrativní vilu s ordinacemi lékařů za pole