Karlovarský kraj byl jedním ze dvou prvních, kde se mohly už tento týden vrátit děti do mateřských škol. Mohou za to velmi dobré výsledky v koronavirové pandemii. Karlovarský kraj je na tom nyní vůbec nejlépez České republiky a svůj náskok před ostatními v posledních dnech zvětšuje.

Právě v tomto momentu si pak člověk uvědomí, jak je vše pomíjivé, jak se snadno dokážeme oklepat, zvednout hlavu a jít zase dál. Je to totiž jen něco přes měsíc, co Karlovarský kraj koronavirus drtil nejvíce.

Ještě v březnu byl nejmenší region postrachem celé republiky, z propadlíka, na kterého ukazoval i premiér Babiš prstem jako na naprosto nejhorší kraj historicky ve všem, se stala hvězda týmu, která může nyní rozvolňovat. Po školkových dětech se tak mimořádně už i v Karlovarském kraji mohou vrátit do škol také žáci druhého stupně. Konečně se tak uleví rodičům, kteří už nevědí, jak své děti zabavit.

I když v momentu, kdy je nám lépe, zapomínáme na časy zlé, jedno po koronaviru v tom nejmenším a nejhorším kraji zbude – smutné rekordy této doby v počtu mrtvých, s nimiž už navždy zůstane v naprostém čele celé republiky.

Jana Kopecká, šéfredaktorka Karlovarského deníku