Zatímco devadesátá léta znamenala pro Karlovy Vary nebývalý rozkvět, o desítky let později tyto bohaté lázně chřadnou, chudnou a téměř hladoví. A s nadsázkou se dá napsat, že spojnicí všeho jsou Rusové a bohužel i karlovarská nenažranost. Chuť rychle zbohatnout byla prostě pro některé zdejší podnikatele (kolik tady bylo veksláků…) velkým lákadlem a movití Rusové chutnou pečínkou na talíři. Takže lázeňské domy měnily majitele až kosmickou rychlostí a s tučnými úplatky.

Kritiku od lidí, že Rusové de facto skupují Karlovy Vary, což se městu může vymstít, tehdejší vedení lázní odmítalo, protože někteří politici na nich vesele profitovali. Tuto hektickou dobu nejvýstižněji okomentoval bývalý starosta Moskvy Jurij Lužkov. Upozornil, že opravené domy si Rusové z Karlových Varů neodvezou. Mimochodem, jeho ženě Eleně Baturině patří hotel Quisissana naproti Grandhotelu Pupp.

Teď už Rusové do Karlových Varů kvůli covidu nejezdí a majetku se zbavují. Většinou za přemrštěné ceny, za jaké domy kupovali. Lze se divit? Ne. Město prostě dohnala krátkozraká a naivní politika, že Rusové tady budou na věčné časy. Nebyli a nebudou.

Ivana Kalinová, redaktorka Karlovarského deníku

Schody u pošty se rozpadají.
Schody u Hlavní pošty se propadají, město je zřejmě uzavře