Naprosto ostudnou facku do tváře si uštědřily Karlovy Vary před celou republikou. Zastupitelé sice přijali usnesení, že odsuzují agresi na Ukrajině, ale odmítli v usnesení vyzvat Vladimira Putina k okamžitému ukončení války. Návrh za občany prostřednictvím zastupitele Josefa Janů podal Otmar Homolka, ovšem pro byla pouze opozice, Piráti a KOA. Většina zastupitelů ANO, Karlovaráků a KSČM se zdržela, proti byli tři.

Mnoho lidí si proto začalo klást řadu otázek. Má tedy, podle vás, Putin válčit dál? Má ruská armáda dál masakrovat bezbranné a vyděšené děti, matky a staré lidi? A odkud odjinud by měla tato výzva zaznít, když ne z Karlových Varů, posměšně nazývaných ruskou gubernií? A kdy jindy by tato výzva měla zaznít než teď, a především od koho jiného než představitelů města? Volení zástupci karlovarskou veřejnost oficiálně zastupují, a také politicky reprezentují. A nyní, v době krvavé, Ukrajinou nevyvolané válečné hrůzy a řežby, vysílají všem tak šokující, ostudný a zbabělý signál.

Opovrhovat takovým postojem je žalostně málo. Takže si dovolím vyzvat Putina k ukončení války sama. Rozpoutal peklo a zasluhuje tvrdý trest.

Ivana Kalinová, redaktorka Karlovarského deníku

Billboard, kde byla urážena realitní makléřka, byl vyměněn.
Billboard s hanlivým nápisem Putinova ku..a už zmizel