Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyskakovat si nemůžeme, ale na udržení současného stavu nám to stačit bude

Karlovy Vary - Tomáš Hybner, lídr kandidátky ČSSD, přišel o své internetové stránky

13.9.2010 10
SDÍLEJ:

Tomáš Hybner (ČSSD)Foto: DENÍK/Archiv

Do čela své kandidátky postavila Česká strana sociálně demokratická náměstka primátora Tomáše Hybnera (na snímku). Pro samotného lídra začalo volební klání poněkud nešťastně. Jedno z opozičních hnutí mu vyfouklo internetovou doménu. Tomáš Hybner to ale bere s úsměvem.

Jak k tomu vlastně došlo?
Doménu si zaregistrovala jedna žena ze Sokolova a pokoušela se mě vydírat nehoráznou částkou za odkoupení, na což jsem nepřistoupil. Pak se k této adrese dostali nějací jiní pánové. Domnívám se, že tyto stránky jsou už za hranicí etiky. Beru to ale s humorem a hledím si své práce. Pokud nebudou vulgární nebo nepřekročí hranice zákona, tak to nechám být. Mé oficiální stránky najdou lidé na adrese tomas-hybner.cz.

Na magistrátě jste působil řadu let jako náměstek primátora. Co se podle vás nejvíce povedlo?
Jsou to určitě peněžní prostředky z dotací, které se nám podařilo získat. Jde o částku téměř jedné miliardy korun. Tyto peníze nad rámec rozpočtu městu nesmírně pomohly. Jen mne mrzí, že se nám nepodařilo dokončit nové bydlení pro seniory a startovací byty.

Meandr Ohře se stal nedávno předmětem těžké kritiky opozice. Ta tvrdila, že areál je předražený…
Ti, kteří neznají skutečný stav věcí a vadí jim, že jsou za námi vidět výsledky, tvrdí, že to bylo drahé. Ale levnější nabídka prostě nebyla. Opozice vytrhává věci z kontextu. Navíc vysoutěžená cena byla o dvanáct milionů nižší než ta, se kterou se počítalo. Opozice dává přednost nejjednodušší cestě a tou je kritika v médiích, bohužel ale nenabízí jiné řešení nebo projekty. Nepamatuji se, že by někdo z nich takhle bojoval, když se o jednotlivých projektech jednalo. Několikrát na nás podávala trestní oznámení, ale nikdy neuspěla. Postupujeme vždy podle zákona.
Zásoby městského majetku se ale snižují a přibývá majetek, o který se musí magistrát starat. Bude na to mít v budoucnosti peníze?
Bude. Naše letošní daňové příjmy se odvíjejí podle plánu a město není nijak vážně zadluženo. V rámci republiky patříme k průměru. Na nějaké velké vyskakování sice nemáme, ale samozřejmě na udržení stavu a další postupný rozvoj města to stačí. U mnohých investic mám spíše strach o jejich budoucnost. Ne všechno lze oplotit a uhlídat proti vandalům.

Hodně se také mluvilo o budoucích investicích, jako byla sjezdovka nebo lanovka…
Pokud jde o sjezdovku nebo lanovku, tak to nejsou priority, ale spíše nadstandard. Třeba lanovka na Tři kříže by pomohla vyřešit spojení lázeňského centra s perspektivní lokalitou Tří křížů, aby se tam mohli lidé jednoduše dostat. Nabízí se tam možnost poskytovat hostům prostory například pro NordicWalking či pro jiné wellnes aktivity.

Co chcete lidem po letech strávených v koalici nabídnout?
Těch věcí je víc. Jednou z nich jsou například startovací byty v Krokově ulici. Jedná se o 240 bytů družstevního typu. Město by poskytlo pozemky, sítě a projekt, aby se Karlovaráci k těmto bytům mohli dostat co nejlevněji. Také bychom chtěli všem lidem poskytnout připojení k internetu.

Internet pro každého? Jak?
Prostřednictvím metropolitní sítě Wifi, která by měla pokrýt celé katastrální území města. Její funkci bych viděl například v rychlé a jednoduché komunikaci obyvatel města s magistrátem, posílání e–mailů, město by mohlo informovat o nejrůznějších akcích, příp. upozorňovat na blížící se nebezpečí. Wifi síť by umožnila připojení na internet pro každého ve městě a lidé by si tak jednoduše mohli najít potřebné informace. Pokud jde o náklady na vybudování této sítě, tak se pohybují v částce milionů korun. Zhruba polovinu této částky bychom mohli získat z dotace.

Při posledních parlamentních volbách voliči spoustu kandidátů vykřížkovali směrem nahoru. Nemáte z toho strach?
Křížkování mi vůbec nevadí. Naše kandidátní listina je vyvážená a fungujeme jako celek. Svou práci mám rád, ale nebojím se ani jiné.

Autor: Petr Przeczek

13.9.2010 VSTUP DO DISKUSE 10
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Pod obraz se zpil školák na výletě

Karlovy Vary – Neskutečných 1,85 promile alkoholu měl v krvi patnáctiletý žák deváté třídy základní školy v Mariánských Lázních, který se pod obraz zpil na výletě do Karlových Varů.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení