Na místo vyrazili záchranáři, kteří na místě kvůli rozsahu zranění rozhodli o povolání záchranářského vrtulníku z Plzně.

Školák byl těžce zraněn na noze a hlavě. „Utrpěl otevřenou zlomeninu dolní končetiny a poranění hlavy. Ve velmi vážném stavu byl tak odvezen na karlovarské letiště, kde si ho převzali letečtí záchranáři z Plzně. A mladíka následně transportovali do Fakultní nemocnice v Plzni," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Bakurová.

„Mladík leží v současné době na dětském oddělení naší nemocnice ve stabilizovaném stavu," přidala se mluvčí Fakultní nemocnici v Plzni slečna Nosková.

¨Už několik let dozoruje na přechodech pro chodce u karlovarských základních škol městská policie. Nejinak tomu bylo i včera.

„Chybělo pár minut, každý den zde stojíme a hlídáme přechod," řekl velitel městské policie Marcel Vlasák s tím, že zrovna tato základní škola je hlídáním specifická.

„Děti z Olšových Vrat vystupují každé ráno z autobusu v nepřehledném úseku, proto je den co den naši strážníci hlídají. Tento případ se však stal jen pár minut před tím, než avizovaný autobus přijel," dodal Vlasák.

I díky projektu Bezpečná cesta do školy, byl v loňském roce v Karlových Varech zraněn jen jeden člověk na přechodu pro chodce.