„Oproti loňsku jsme řešili jen o jednu nehodu víc. Od začátku roku do 9. června bylo na celém území kraje vyšetřováno 633 nehod," řekla krajská policejní preventistka Zdeňka Papežová. Počty karambolů se tak sice skoro nezvedly, zato následky ano. „Oproti loňsku zemřelo na silnicích o jednoho člověka více než loni, celkově již tři," uvedla Papežová.

Markantnější nárůst je v počtu těžce zraněných. Od začátku roku už jich policisté evidují 27, což je o dvanáct více než v minulém roce. Stejně vypadá i tabulka s lehce zraněnými.

„Těch je celkově 268, s tím, že je to opět nárůst oproti minulému stejnému půl roku o 29 motoristů," komentovala policejní preventistka.

Podle ní jsou příčiny havárií pořád stejné. „Na prvním místě stojí nevěnování pozornosti při řízení. Poté následuje nepřiměřená rychlost a nedání přednosti," vysvětlila Papežová.

Opatrnost je podle policistů namístě. Za poslední měsíc totiž vyšetřovali řadu vážných nehod. Zanedlouho navíc začnou letní prázdniny a s nimi zvláštnosti v dopravě. „Řidiči, kteří jedou na dovolenou autem, by se měli pravidelně protahovat a dodržovat přestávky, měli by dbát na dostatek tekutin či dávat větší pozor na děti, které budou mít prázdniny," řekla k nadcházejícím prázdninám policejní preventistka.