„Muž za volantem Škody Fabia se při najíždění do parkovacího místa plně nevěnoval řízení a narazil do sloupku značky, která spadla na zem,“ popsal kuriózní nehodu Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. Naštěstí v tom okamžiku kolem nešel nikdo, koho by mohla ohrozit. „Škoda, kterou nepozorný řidič způsobil, byla vyčíslena na tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí.

Nepozornost řidiče byla také příčinou nehody v Dubině. „Pětatřicetiletý řidič Volkswagenu Transporter se chtěl před rampou místního obchodu otočit, ale zřejmě se plně nevěnoval řízení. Narazil totiž do zaparkovaného Fordu Ka sedmadvacetileté ženy,“ uvedl Valenta.

Důvod řidičovy nepozornosti se podařilo přivolaným policistům záhy vysvětlit. „Dechová zkouška prokázala, že před jízdou požil alkohol. Nejdříve nafoukal 2,17 promile, opakovaná dechová zkouška pak ukázala hodnotu 2,25 promile alkoholu v dechu,“ řekl Valenta.

K tíži řidiče dodávky připsali policisté i fakt, že nepředložil ke kontrole řidičské oprávnění a potvrzení o zákonném pojištění vozidla. „Motorista se tak ve zkráceném přípravném řízení bude zodpovídat ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, z něhož je podezřelý,“ dodal Valenta.