„Třináctiletá dívka 7. března kolem půl druhé odpoledne procházela kolem restaurace Kuželna u Chebského mostu v Karlových Varech,“ sdělil mluvčí karlovarských policistů Pavel Valenta.

Chtěla se ale dostat na druhou stranu silnice. Přeběhla komunikaci v prostoru mostu mezi ozdobnými zábranami a betonovým svodidlem směrem do centra. Aniž by se řádně rozhlédla, neváhala a vešla do silnice. Už ji ale nepřešla. „Došlo ke střetu s osobním vozidlem značky Peugeot,“ informoval policejní mluvčí Valenta.

Řidič tohoto auta jel z centra města směrem na Sokolovskou ulici. „Po srážce ji auto odmrštilo do protisměru,“ konstatoval Valenta. Skončila na stojícím vozidle. Policisté u obou provedli dechovou zkoušku, která neukázala přítomnost alkoholu v krvi.

Dívka utrpěla lehké zranění a skončila v Karlovarské krajské nemocnici na vyšetření.

Chebský most, nejfrekventovanější část v Karlových Varech, policisté na nějakou dobu kvůli této dopravní nehodě uzavřeli. Škoda způsobená na vozidle je předběžně vyčíslena na dva tisíce korun.

„Silnici je důležité přecházet na přehledných místech. Když jsou přechody opatřeny světelnou signalizací, počkejte na zelenou. Nikdy však nepřecházejte na nepřehledných místech nebo tam, kde je silný dopravní provoz. Žádný řidič nemá ve své moci, aby vůz zastavil v případě, že mu někdo vběhne do cesty. Lidé si občas myslí, že si cestu přeběhnutím silnice zkrátí. Už jim ale nedochází případné následky a to, že by mohlo dojít k jejich zranění. Ale ani na přechodu nemá chodec stoprocentní přednost. Především pozor na přednost v jízdě vozidel, která mají absolutní přednost jízdy. Jedná se o hasiče, Policii České republiky nebo záchrannou službu. Rodiče by měli své děti na takovéto nebezpečné přecházení přes silnice upozornit,“ radí občanům policejní mluvčí Pavel Valenta.

(val)