Nejvážnější dopravní nehoda z předešlého dne se stala před čtvrtou hodinou odpolední na silnici I/20 za obcí Krásné Údolí směrem na Bečov. Osmadvacetiletý řidič vozidla Volkswagen Golf při projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost vozidla mokrému povrchu komunikace, vozidlo uvedl do smyku a sjel mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Při nehodě utrpěl řidič poranění hlavy, se kterým byl letecky transportován do nemocnice. K dalšímu zranění osob nedošlo. Škoda na vozidle je předběžně vyčíslena na částku 35 000 korun. Silnice byla minimálně dvě hodiny neprůjezdná.

Pětačtyřicetiletý řidič vozidla Mercedes jel ve směru od Plzně na Karlovy Vary. Asi 500 metrů před přehradou Březová při projíždění pravotočivé zatáčky dostal na mokré silnici smyk a přejel do protisměru, kde došlo ke střetu s právě projíždějícím vozidlem BMW, které následně narazilo do svodidel. Při nehodě došlo ke zranění spolujezdkyně z vozidla Mercedes. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen dechovou zkouškou. Škoda na obou vozidlech je předběžně vyčíslena na částku přesahující 80 000 korun.

Téměř ve stejnou dobu jako řidič mercedesu boural 21letý řidič Volkswagenu Polo na silnici 1/13 asi 2 km od obce Boč. Při projíždění levotočivé zatáčky dostal na mokré silnici smyk, narazil do vozidla Kia. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Dechová zkouška vyšla u obou řidičů negativně. Škoda je předběžně vyčíslena na částku 65 000 korun.

Další řidič, který nepřizpůsobil rychlost, dostal na mokré silnici 1/13 ve směru na Klášterec nad Ohří smyk, skončil se svým vozidlem na boku v příkopu. Spolujezdkyně utrpěla lehké zranění a byla převezena do nemocnice na ošetření. Škoda je předběžně vyčíslena na částku 105 000 korun.

Policie doporučuje:

Dbejte zvýšené opatrnosti při řízení vozidla na mokré vozovce. Vlhkost silnice snižuje tření mezi pneumatikou a povrchem vozovky, čímž se mění chování motorového vozidla, zejména se prodlužuje brzdná dráha. Při rychlejším průjezdu zatáčkou, tak může dojít ke smyku a proto je potřeba na toto myslet a rychlost jízdy přizpůsobit panujícímu počasí.