Hádka manželů skončila nehodou

Kuriózní příčinu měla jedna z pěti dopravních nehod, která se stala v pondělí na silnici mezi Žluticemi a Čichalovem. Pětatřicetiletá řidička Fordu Escort se za jízdy začala hádat se svým manželem. „Muž se snažil auto zastavit. Chytil volant a strhl jej doprava,” uvedl Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. V důsledku nečekaného manévru skončil vůz mimo komunikaci. „Řidička se jej pokusila dostat zpět na silnici, což se jí ale nepodařilo a auto skočilo z mírného srázu,” konstatoval karlovarský policejní mluvčí. Další ze spolujezdců utrpěl při nehodě lehká zranění. Na vozidle vznikla desetitisícová škoda.

Viník nehody byl pod vlivem drog

Dopravní nehodu způsobil nedaleko průtahu Karlovými Vary třicetiletý řidič vozu BMW. U kruhového objezdu nepřizpůsobil rychlost jízdy aktuální situaci. Aby nenarazil do vozidla, které před ním zastavilo, strhl řízení vlevo, přejel dělící ostrůvek a vyjel do prostoru kruhové křižovatky. Zde se střetl s nákladním renaultem třicetiletého řidiče. Společně s ním jel v kabině jeho čtyřiatřicetiletý bratr, který při střetu utrpěl lehká zranění. Přivolaní policisté provedli u řidiče BMW dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. Orientační test na přítomnost drog byl ovšem pozitivní. Škodu na obou vozidlech odborníci odhadli na 130 tisíc korun.

Řidič nezvládl řízení vozidla

Dne 6. prosince 2011 v 05:40 hodin řídil třiačtyřicetiletý muž z Nejdku osobní automobil Peugeot 206, ve směru z Nejdku do Karlových Varů. Při průjezdu levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy profilu a stavu komunikace (sníh, náledí) a uvedl vozidlo do smyku. S vozidlem vjel vpravo mimo komunikaci, a následně do silničního příkopu, kde se vozidlo převrátilo na střechu. Na místě zasahovali hasiči z Nejdku, kteří vyprošťovali řidiče z vozidla.

"Při dopravní nehodě došlo k poškození silničního příkopu a přeražení směrového sloupku. Ke zranění osob naštěstí nedošlo. Alkohol u řidiče byl vyloučen dechovou zkouškou. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku 52 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí Pavel Valenta.

Řidič se pravděpodobně nevěnoval řízení

Třiatřicetiletý řidič nákladního vozidla Iveco se zřejmě plně nevěnoval řízení a vyjel se vozidlem mimo komunikaci, kde poškodil krajnici a narazil do stromů, které vyvrátil. Vozidlo se po nárazu převrátilo na bok. Provedená dechová zkouška na alkohol byla negativní. Škoda na vozidle, krajnici a stromech je vyčíslena na částku 100 000 korun.

Vyjel na chodník

Do plynového pomníku narazil 60letý řidič osobního vozidla Volkwagen Touran v 18:20 hodin v Jáchymovské ulici v Karlových Varech. Řidič z dosud nezjištěných důvodů vjel do protisměru na chodník, kde narazil do plynového pomníku, oplocen i kovových vrat. Na místě nehody došlo k uniku plynu. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou a ke zranění osob naštěstí nedošlo. Škoda na vozidle a ostatních věcech je vyčíslena na částku 125 000 korun.

U Aše zemřel člověk

Na silnici z Aše do Chebu, nedaleko od Hazlova u restaurace Na Patě havaroval osobní automobil. Po nehodě zůstaly ve voze zaklíněné dvě osoby. Policisté museli v nočních hodinách odklánt dopravu přes Výhledy. "Při nehodě došlo ke smrtelnému zranění jednoho z účastníků. Další byl těžce zraněn," informoval o nehodě policejní mluvčí Pavel Valenta. Pro raněného byl vyslán vrtulník.

Dne 6. prosince 2011 kolem 22:30 hodin došlo k havárii osobního vozidla AUDI A6 na silnici I/64 z Aše do Hazlova u restaurace Pata. 21letý řidič (cizinec) osobního vozidla projížděl levotočivou zatáčku ve směru na obec Aš. Při jízdě pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost stavu a povrchu komunikace. Následně vjel mimo vozovku, kde narazil do stromu a poté zůstal s vozidlem zaklíněn v příkopu mezi dvěma stromy. Při dopravní nehodě utrpěl spolujezdec těžká zranění, se kterými byl letecky transportován do FN v Plzni, řidič vozidla zraněním na místě podlehl. Provoz v místě dopravní nehody byl řízen kyvadlově policisty. Havárie vozidla je nadále v šetření kriminalistů.

U Fojtova se stala hromadná nehoda

Mezi Karlovými Vary a Nejdkem, nedaleko od odbočky na Fojtov, došlo k hromadné dopravní nehodě. Srazila se zde čtyři osobní vozidla. Silnice je neprůjezdná.

U Bochova se srazil nákladní automobil s osobním

Jedno zranění je hlášeno z havárie, která se stala ve středu ráno na silnici č. I/6 u Bochova. "Do osobního vozidla zde zezadu narazil nákladní automobil a vyhodil ho ze silnice," poznamenal policejní mluvčí. Auto skončilo v příkopu na boku. Na místo míří sanitka. Řidič si stěžuje na bolesti zad.

U Ostrova se srazila tři auta

K další dopravní nehodě došlo podle dostupných údajů na silnici č. I/13 mezi Ostrovem a Květnovou. Srazila se zde tři osobní auta.