Kyselina mravenčí zranila v garáži v Kolové na Karlovarsku malého chlapce. Hasiči látku přečerpali do nerezových nádob.“ O jakou nebezpečnou látku se jedná zjistili hasiči pomocí Ramanova spektrometru,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal.

Chlapec se při hře v garáži poranil neznámou látkou uplynulý čtvrtek po 18 hodině. Do nemocnice ho převezli přímo jeho rodiče. „Policie pak na místo povolala i hasiče, protože z garáže z rozlité látky vycházel nepříjemný zápach. Do Kolové vyjelo družstvo z karlovarské stanice posílené protichemickým automobilem. Po vyznačení nebezpečné zóny hasiči v ochranných oblecích začali zjišťoval pomocí detekčních přístrojů, o jakou látku se jedná,“ dodal mluvčí hasičů.

Na místo byla povolána také posila ze sokolovské chemičky se speciálním přístrojem. Ramanův spektrometr zjistil, že uniklá látka je kyselina mravenčí.

„Hasiči přečerpali asi třicet litrů kyseliny do připravených nerezových nádob a zajistili z garáže další dva plastové barely s neznámými látkami,“ vysvětlil Kasal. To už do Kolové mířila i výjezdová skupina z chemické laboratoře Třemošná. Společně neutralizovali místo, kam kyselina unikla, odvoz a likvidaci pak zajistil starosta obce. Zásah v Kolové trval šest hodin.