Sbor Krajských hasičů Karlovarského kraje během sobotního dopoledne zveřejnil fotografie a video. Ze záznamu opravdu mrazí. Jak uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal, vlak tlačil auto před sebou 100 metrů. Řidič vjel na přejezd v momentu, kdy tudy projížděl vlak z Karlových Varů, který do vozidla narazil.

"Po přijetí oznámení nehody vyslali hasiči na místo devět jednotek hasičů. První jednotka na místě potvrdila, že se jedná o nehodu vlaku a osobního vozidla s tím, že vlak zůstal po srážce na kolejích a z vlaku není nikdo zraněný. Řidiče z osobního auta museli hasiči vyprostit s použitím hydraulických vyprošťovacích nástrojů, vedle místa nehody zároveň připravili prostor pro přistání záchranářského vrtulníku. Po ukončení záchranných prací asistovali při vyproštění vozidla z kolejiště. Po celou dobu zásahu byl provoz na trati zastavený. Proč se nehoda na železničním přejezdu stala zjišťuje drážní inspekce a policie," upřesnil mluvčí Kasal.

Zdroj: Youtube

Ke srážce vlaku s autem došlo podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala v pátek 11.45, a to na železničním přejezdu, který je zabezpečen signalizačními světly, ale nemá závory. A jak doplnil mluvčí záchranné služby Radek Hes, řidič měl velmi vážná zranění, proto byla přivolána letecká záchranná služba, která pacienta transportovala na traumatologické oddělení Fakultní nemocnice Lochotín v Plzni.