Suché silnice, teplo, dobrá viditelnost… To vše jsou zřejmě aspekty, které některé řidiče „nutí“ šlápnout na plyn více, než je zdrávo. Svědčí o tom úterní statistiky nehodovosti v Karlovarském kraji. Všechny tři nehody se staly na Karlovarsku, a bohužel při nich zahynul člověk (Deník informoval). Tragická havárie se stala u Žlutic.

„Další z karambolů se stal mezi Stanovicemi a Dražovem. Šestapadesátiletá řidička zde v pravotočivé zatáčce nepřizpůsobila rychlost stavu a povaze komunikace, a dostala smyk,“ uvedl Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. Neovladatelný vůz skončil mimo silnici, kde se převrátil na střechu. „Řidička naštěstí vylezla z havarovaného auta nezraněna. Škoda je předběžně odhadnuta na 21 tisíc korun,“ doplnil karlovarský policejní mluvčí.

Poslední úterní nehodu zavinil na rovném úseku silnice u Damic čtyřiatřicetiletý řidič vozu Audi z Chomutovska. „Ve stoupání začal předjíždět, nevšiml si ale, že je sám předjížděn motocyklistou,“ řekl Valenta. Střetu už nešlo zabránit. Motocyklista utrpěl zranění, se kterými jej rychlá záchranka převezla do ostrovské nemocnice. „Alkohol policisté vyloučili dechovou zkouškou. Škoda činí 55 tisíc korun,“ dodal Valenta.