Dvě nehody kamionů zaznamenali v úterý dopravní policisté na Karlovarsku. První se stala před jedenáctou dopoledne v serpentinách nad Bečovem. „Třiadvacetiletý řidič v levotočivé zatáčce nepřizpůsobil rychlost technickému stavu komunikace, a dostal několik smyků, po kterých narazil do svodidel,“ popsal nehodu Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů.

Svodidla neudržela tíhu nákladního vozu převážejícího drogistické a potravinářské zboží. Vůz se převrátil na střechu. „Jeho řidič měl obrovské štěstí, z kabiny vystoupil nezraněn,“ doplnil Valenta. Při nehodě vznikla škoda vyčíslená na 860 tisíc korun.

Kvůli vyproštění náklaďáku musela přijet speciální těžká technika z Plzně. Vytažení auta, které nad srázem držely jen stromy, trvalo dvě hodiny. „Asistující hasiči hlídali zejména palivovou nádrž. Při jejím porušení byli připraveni palivo přečerpat,“ řekl Martin Kasal, mluvčí krajských hasičů.

Druhou nehodu kamionu má na svědomí dvaapadesátiletý cizinec, který na silnici I/6 nezvládl u křižovatky na Žlutice soupravu s návěsem převážející minerálky. „Poté, co se souprava dostala pravými koly mimo vozovku, se řidič sto metrů snažil dostat ji zpátky na silnici. To se mu ale nepodařilo. Souprava skončila na pravém boku v příkopu,“ řekl karlovarský policejní mluvčí. Kamion smetl tři dopravní značky, jeho řidič při nehodě utrpěl lehká zranění. Po ošetření v karlovarské nemocnici byl propuštěn. „Škoda je v tomto případě téměř 1,4 milionu korun,“ doplnil Valenta. Ani v jednom případě nebyl řidič pod vlivem alkoholu.⋌