Dějištěm havárie, při které se srazil motocykl s osobním automobilem se stala silnice číslo I/20 nedaleko Březové. Dvě osoby jedoucí na motocyklu při ní utrpěly těžká poranění.

„K místu nehody, ke které došlo u vodní nádrže Březová nedaleko od Karlových Varů, vyjeli na pomoc karlovarští profesionální hasiči,“ informovala o zásahu Alena Ryvolová, mluvčí HZS Karlovarského kra­je.

Na motorce jely dvě osoby. Řidič a jeho spolujezdkyně. Oba při nehodě utrpěli vážná poranění.

„Řidič motocyklu Yamaha jel ve směru od Plzně, asi jeden a půl kilometru před přehradní hrází pravděpodobně přehlédl odbočující osobní vozidlo Škoda. Přední částí motorky narazil do pravé zadní části osobního vozidla,“ uvedla policejní mluvčí Zdeňka Papežová. Řidič osobního vozidla nebyl při střetu zraněn a dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní.

„Pro řidiče motorky musel na místo nehody přiletět vrtulník LZS Líně,“ dodala Ryvolová. Jeho osmatřicetiletou spolujezdkyni převezla sanitka do karlovarské nemocnice.

Silnice byla zhruba hodinu a půl v obou směrech uzavřena a policie odkláněla dopravu na okolní komunikace. Později byla doprava obnovena v jednom jízdním pruhu.

Přivolaní hasiči na místě nehody asistovali zdravotnické záchranné službě, pomáhali při přistávání vrtulníku a nakládání zraněného na jeho palubu. Postarali se také o protipožární zabezpečení havarovaného vozidla a motocyklu.