Přibližně dva kilometry za obcí Teplička ve směru na Bečov se v pondělí 12. října kolem půl osmé ráno stala vážná dopravní nehoda. Čelně se zde střetla Toyota Carina se Škodou Superb.

„K události vyjely dvě jednotky hasičů, ze stanic v Karlových Varech a v Toužimi. Ve vozech zůstaly zaklíněny dvě osoby a hasiči je museli vyprostit. Nejprve se podařilo vyprostit řidičku Škodovky, za chvíli byl vyproštěn i muž zToyoty, oba zranění byli předáni do péče záchranářů,“ informovala Alena Ryvolová, mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje.

„Celkem si nehoda vyžádala pět zraněných, jeden muž utrpěl velmi vážná zranění a lékaři zdravotnické záchranné služby si na místo vyžádali přílet vrtulníku. Středně těžká zranění utrpěla jedna žena a jeden muž. Další dva muži byli zraněni lehce,“ doplnila mluvčí.

„Z místa nehody jsme odvezli čtyřčlennou posádku škodovky na chirurgii karlovarské nemocnice,“ uvedl Lukáš Hutta, mluvčí krajské záchranné služby. „Řidiče Toyoty s mnohačetnými zraněními transportoval vrtulník do plzeňské nemocnice,“ řekl Hutta. Hasiči asistovali při přistávání vrtulníku přímo na vozovce a pomáhali záchranné službě při nakládání raněných. „Před odletem vrtulníku museli hasiči pokácet jeden strom u silnice, aby nehrozilo, že o něj zavadí vrtule stroje,“ doplnila mluvčí hasičů Ryvolová.

Po dobu záchranné akce a následném úklidu po dopravní nehodě byla silnice I/20 úplně uzavřena. Vozovka byla neprůjezdná přes dvě hodiny.

Příčiny dopravní nehody šetří policie.

Viníkem nehody byl s největší pravděpodobností řidič Toyoty, který jel ve směru na Karlovy Vary. V pravotočivé zatáčce přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem. „Policisté ovšem vyšetřují i možnost, že se na nehodě mohla podepsat i skvrna ropných látek, kterou byla v inkriminovaném úseku vozovka znečištěna,“ uvedl Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů.

Policisté proto žádají svědky, kteří úsekem projížděli před nehodou, tedy před půl osmou ráno, a mohli by k této skutečnost podat svědectví, aby se ozvali buď na bezplatnou linku 158, případně přímo vyšetřovateli nehody na číslo 974 366 505.

Na silnici došlo hned ke třem nehodám

Na silnici I/20, která spojuje Karlovy Vary s Plzní došlo v danou dobu hned ke třem dopravním nehodám. „Asi kilometr blíže Bečovu se srazila dvě osobní auta. Při této nehodě utrpěl jeden člověk lehká zranění,“ konstatoval Valenta. A necelých 200 metrů před tragickou nehodou se stal další „ťukánek“.

Sérii pondělních nehod na Karlovarsku odstartoval už v půl sedmé ráno sedmdesátiletý řidič Fordu Fiesta z Ostrova. Na křižovatce nedal přednost Škodě Felicia, které jelo po hlavní silnici. Do ostrovské nemocnice převezli záchranáři čtyři lehce zraněné – dva z fordu a dva ze škody.

V souvislosti s pondělní „úrodou“ nehod vyzval policejní mluvčí Valenta motoristy, aby neotáleli s přezutím svých vozů na zimní pneumatiky. „Začíná být čím dál chladněji, proto je čas přezout,“ varoval řidiče karlovarský policejní mluvčí.