V pátek 22. ledna se při večerním lyžování těžce zranil lyžař. V neděli svým zraněním podlehl v plzeňské nemocnici.

Informaci o neštěstí potvrdil Miroslav Güttner, náčelník Horské služby. „Lyžař narazil při večerním lyžování do stromu. Bohužel neměl helmu. V Nejdku přistál vrtulník, kam byl muž převezen záchrannou službou. Lyžař byl převezen do nemocnice v Plzni, kde v neděli bohužel svému úrazu podlehl,“ uvedl náčelník Güttner.

Horská služba i provozovatelé zimních areálů nabádají, aby lidé nezapomínali na bezpečnostní přilby.

Podle Güttnera by lidé měli na sjezdovkách více myslet na svou bezpečnost. „Přilby jsou rozhodně rozumná investice, na kterou by neměli lyžaři zapomínat. Člověk totiž nikdy neví, co se může stát. Například nemusíte narazit přímo vy, ale někdo může narazit do vás. Situace se však postupně zlepšila,“ řekl náčelník Horské služby.

Nutnost přileb potvrzují také provozovatelé lyžařských areálů. „Přilby doporučujeme už léta. V poslední době jsem si všiml, že je používá více lidí. Bohužel však chybí legislativa, která by umožnila lidem používání ochranných prostředků přikázat,“ uvedl Martin Frič z lyžařského areálu v Merklíně.

Podobný názor měl také Otakar Štika, předseda TJ Jáchymov, které provozuje areál Neklid. „Přilby rozhodně doporučujeme. V současné době to není až tak velká investice a člověk může výrazně snížit riziko toho, že se mu na sjezdovce něco stane. Je potřeba být opatrný a používat dostupné prostředky k ochraně svého zdraví,“ dodal Otakar Štika.