Obrovské štěstí měl sedmapadesátiletý řidič z Chebu, který nezraněn vylezl na počátku tohoto týdne ze zdemolovaného terénního vozu Asia. Havaroval na silnici I/6 nedaleko odbočky na Olšová Vrata.

„Muž nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky.V pravotočivé zatáčce dostal při brzdění smyk, vjel do protisměru, kde narazil do svodidel,“ popsal nehodu Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů.

Tím ovšem cesta neovladatelného vozu neskončila. „Vyjel mimo silnici, kde se auto několikrát převrátilo přes střechu. Na voze vznikla škoda vyčíslená na 90 tisíc korun,“ doplnil Valenta.

O poznání menší štěstí než Cheban z prvního případu, měla v pondělí řidička Škody Fabie. S lehkými zraněními skončila v péči lékařů. Do problémů se přitom nedostala vlastní vinou. „Za nehodu, která se stala mezi Ostrovem a Jáchymovem, může pětačtyřicetiletý řidič vozu BMW z Teplic,“ vysvětlil Valenta.

Svou roli opět sehrála nepřiměřená rychlost. „V prudké pravotočivé zatáčce dostal řidič vlivem vysoké rychlosti smyk a v protisměru se srazil se Škodou Fabia. Za jejím volantem seděla žena, která jako jediná utrpěla při srážce zranění,“ popsal mechanismus této nehody karlovarský policejní mluvčí.

Policisté dali oběma aktérům nehody „dýchnout“. Orientační zkouška na přítomnost alkoholu dopadla pro řidiče dobře.