Statistika lidí usmrcených vlakem se v sobotu opět rozšířila o dalšího člověka. Třiapadesátiletého muže srazila vlaková souprava na přejezdu ve Staré Roli nad karlovarským koupalištěm Rolava. Muž byl na místě mrtvý.

„Případ se stal v sobotu zhruba deset minut před osmnáctou hodinou na trase mezi Karlovými Vary a Sokolovem. Strojvůdce si všiml muže, který se pohyboval v kolejišti, snažil se soupravu zastavit, ale nepodařilo se vlak ubrzdit a ten muže srazil,“ uvedla policejní mluvčí Martina Hrušková. Ta zatím nechtěla komentovat, zda muž chtěl pouze přejít koleje, či mohlo jít o úmyslnou sebevraždu. „Všechny okolnosti případu jsou předmětem dalšího šetření,“ doplnila policejní mluvčí.

Zdravotnická záchranná služba na místo dorazila, ale muži už nedokázala pomoci. „Bohužel jsme na místě už mohli pouze konstatovat smrt,“ komentoval Lukáš Hutta, mluvčí krajských záchranářů.

Informaci o neštěstí na přejezdu potvrdil také Martin Drápal, mluvčí Drážní inspekce. „Ke střetu došlo mezi stanicí v Karlových Varech a zastávkou v Doubí. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací se závorami, která byla v době nehody v činnosti. Člověk střet s vlakem nepřežil. Provoz na trati byl veden po jedné koleji a poté se obnovil běžný provoz,“ uvedl mluvčí Drápal.

Podle něj jsou nyní případy, kdy dojde k nehodě na přejezdu, častější. „Podobných případů přibývá, což dokazují i naše statistiky. V letošním roce došlo v Karlovarském kraji k osmi nehodám a z toho byli dva lidé usmrceni a dva zraněni. Loni byly za stejné, sedmiměsíční období případy pouze čtyři a úmrtí žádná, pouze dvě zranění. Dá se tedy říci, že případů je v Karlovarském kraji stoprocentní nárůst. Celorepublikově pak za toto období bylo na přejezdech 157 nehod a 36 lidí zemřelo,“ vyjmenoval smutnou statistiku Drápal.