Komunikace pokryté zbytky sněhu a plné výmolů důkladně prověřily schopnosti cestářů i řidičů. S vypětím všech sil se silničářům podařilo udržet sjízdné téměř všechny cesty v regionu. Ve čtvrtek dopoledne tak zůstaly zavřené jen tři komunikace III. třídy, na Žluticku a v oblasti Slavkovského lesa.

„Silnice mezi Mnichovem a Poutnovem a Loukou a Novou Vsí jsou uzavřené od úterního večera, silnice ze Štědré do Mostce od středečního večera a ve čtvrtek ráno byla uzavřena silnice č. III/1938 u Štědré,“ vyjmenoval uzavřené úseky Jiří Dytrych z dispečinku Údržby silnic Karlovarského kraje.

Silnice nižších tříd v regionu jsou, s notnou dávkou opatrnosti, sjízdné. Pokrývá je většínou kluzká vrstva sněhu. Okolo většiny komunikací jsou nahrnuty vysoké hromady sněhu. Ostatní komunikace jsou většinou po chemickém posypu mokré.

I ve čtvrtek ale policisté zaznamenali řadu dopravních nehod.

K havárii došlo například v Počernech u Karlových Varů. Zde se převrátilo vozidlo na střechu a na místě zasahovali také zdravotníci. „Zde jsme provedli jen prohlídku, nešlo o žádné vážné zranění,“ informoval Lukáš Hutta, mluvčí krajské zdravotnické služby.

Na počasí doplatil také řidič bílého fordu, který v Podlesí u Otovic sjel ze silnice a narazil do stromu. „Toho jsme museli převést do nemocnice, protože měl otřes mozku,“ doplnil Hutta.

„Jsem nervózní jak to se synem dopadne, ale v takovém počasí se vůbec nedivím, že se něco mohlo stát. Silnice opravdu klouže. Snad bude vše v pořádku,“ poznamenala na místě dopravní nehody matka motoristy, který skončil v příkopu.

Jan Havelka, Petr Przeczek