Bez rozhlédnutí vstoupil z autobusového ostrůvku u karlovarské tržnice sedmapadesátiletý muž. Liknavost se mu ovšem vymstila, protože vkročil přímo před autobus, který zrovna dojížděl k zastávce. Náraz autobusu chodce odrazil zpět na nástupní ostrůvek. „Neopatrný chodec utrpěl lehká zranění, které ošetřili lékaři karlovarské nemocnice. Ti poté muže propustili,“ uvedl Pavel Valenta, mluvčí Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

Řidič jako správný profesionál při dechové zkoušce prokázal, že před jízdou alkohol nepil. To se ovšem nedá říci o sraženém chodci. V jeho dechu policisté naměřili 0,92, respektive 0,91 promile.

S alkoholem měl problémy i dvacetiletý mladík, který havaroval na silnici mezi Luby a Chebem. Na mokré silnici nedokázal ukočírovat svůj Opel Tigra, vyjel mimo komunikaci, kde narazil do náspu příkopu. Náraz auto katapultoval zpět na silnici, kde se převrátilo na střechu. „Řidič nadýchal 1,73, opakovaně pak 1,72 promile,“ řekl Valenta.

Mladého řidiče lékaři hospitalizovali s lehkými zraněními. Jeho spolujezdec mohl po ošetření odejít domů. „Řidič na místě přišel o řidičský průkaz,“ dodal Valenta.

Sokolovští policisté hledají svědky dopravní nehody, která se stala 3. května kolem 20.40 hodin v Chodově v Bezručově ulici.

Zatím neznámý řidič zde při odbočování mimo komunikace přehlédl souběžně jedoucího pětadvacetiletého cyklistu. „Srazil jej, poškozený přelétl přes auto a dopadl na zem. Při tom utrpěl zranění, která si bude po ošetření v nemocnici léčit doma,“ uvedl krajský policejní mluvčí.

Případní svědci této nehody mohou volat na bezplatnou policejní linku 158.