Tažený vůz se totiž utrhl z lana a skončil „napasovaný“ mezi několik vzrostlých stromů. Policistům se podařilo zjistit, že vůz patří Jáchymovákovi, který ovšem nereagoval na výzvy k odstranění auta.

„Vzhledem k tomu, že vůz nyní stojí na pozemku města a netvoří překážku v silničním provozu, musí se o jeho likvidaci postarat město,“ uvedla Zdeňka Papežová, mluvčí karlovarských policistů.

Podle Bronislava Grulicha, starosty Jáchymova, jsou vraky v lázeňském městě velkým problémem. „Je to dané skladbou obyvatelstva. Už dost dlouho například stojí na náměstí Republiky auto bez předního kola. Jeho majitele jsme vyzvali, aby vrak odstranil, ale ten se k tomu nemá,“ vylíčil situaci v Jáchymově jeho starosta.

Vrak, který od silvestra „zdobí“ prostranství před autobusovou zastávkou Jáchymov – Lázně, město podle Grulichových slov nechá odstranit. „Asi budeme muset použít jeřáb nebo jinou těžkou techniku, protože nevím, jak jinak bychom zaklíněné auto vyprostili. Náklady spojené s odstraněním vraku pak budeme vymáhat na majiteli auta,“ dodal starosta.