Viníkem nehody je s největší pravděpodobností řidič vozu, který v mírném klesání předjížděl kamion. Čelně se přitom střetl s protijedoucím autem. Nezvladatelé vozy se pak otřely o bok auta, v měmž mladíci čekali na pomoc. „Vlastně jsem nic neviděl. Jenom mě najednou probudila hrozná rána. Měli jsme neskutečnou kliku,“ popsal nehodu jeden ze spáčů.

Nehoda se stala kolem čtvrt na deset ráno.

„Na tachometru jsem měl v tu chvíli asi osmdesátku. Zaregistroval jsem pouze náraz. Ve zpětném zrcátku jsem pak viděl už jenom převracející se auta,“ popsal nehodu řidič kamionu. „Mám naloženo dvacet tun nákladu, takže to se mnou ani nehnulo. Jen mám utrženou plachtu na návěsu,“ řekl.

Nehoda se stala jen několik set metrů od místa, kde se silnice ve směru na Prahu rozděluje do dvou jízdních pruhů. „Kdyby počkal s předjížděcím manévrem až tam, nemusela se nehoda stát,“ komentoval kamionér chování řidiče, který zřejmě včerejší karambol způsobil.

„Z místa nehody jsme odvezli celkem čtyři zraněné,“ uvedl Lukáš Hutta, mluvčí krajské záchranky. „Jeden z účastníků nehody měl otevřenou zlomeninu ruky, další poranění břicha, otřes mozku a zhmožděniny. Zranění jsou těžká,“ doplnil Hutta.

O síle nárazu svědčí fakt, že ve voze Kia, který jel směrem na Prahu, vystřelily všechny airbagy. „Jenom doufám, že to ten pán přežije. Byl to masakr,“ dodal řidič kamionu. (koz)