Podle Zdeňky Papežové, mluvčí karlovarského ředitelství policie, je to o pět set osmnáct méně než v roce 2007. Ačkoliv je tato statistika příznivá, přesto při haváriích 13 lidí zemřelo. To je sice v porovnání s rokem 2007 o dva lidi méně, ovšem počet těžce a lehce zraněných v porovnání s předloňskem stoupl. „Těžce zraněných bylo 41, což je o tři více, lehce pak 337, což je o šest více,“ upřesnila Papežová.

Za poklesem počtu nehod stojí podle jejích slov více faktorů. „Jednak to jsou nové silniční stavby, jako je obchvat Božího Daru a Ostrova a zejména dokončený průtah Karlovými Vary. Ukázalo se také, že úprava nevyhovujících křižovatek na kruhové objezdy znamená značný pokles počtu nehod a jejich následků,“ doplnila karlovarská policejní mluvčí.

Mezi místa, kde dochází k velkému počtu nehod, patří podle Papežové parkoviště u velkých nákupních center. „Zde motoristé často zapomínají na přednost zprava a mnohdy nezvládají couvání. Je smutné, že od řady drobných kolizí jejich viníci zbaběle ujíždějí,“ doplnila.

V policeních statistikách bohužel stále figuruje také řada nehod, které způsobili opilí motoristé. Těch bylo vloni třiadevadesát. Zahynul při nich jeden člověk, čtyři lidé utrpěli těžká a jedenatřicet lidí lehká zranění.