„Náraz motorku katapultoval do protisměru a pak mimo komunikaci,“ uvedla Kateřina Dohnalová, mluvčí sokolovských policistů. Zraněného motorkáře transportoval vrtulník do Fakultní nemocnice v Plzni.

Nehoda se stala 9. července v 15.40 hodin. V tu dobu se v okolí mělo pohybovat ještě několik dalších motorkářů. „Policisté proto žádají svědky, aby se přihlásili na bezplatnou linku 158,“ vyzvala sokolovská policejní mluvčí.

Podle statistik patří motocyklisté k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu. „Dokonce i chodec má větší šanci na přežití dopravní nehody,“ podotkla Dohnalová. Motorkáři podle zkušeností ostatních motoristů často překračují maximální povolenou rychlost. „Tím ohrožují nejenom sebe, ale také ostatní účastníky silničního provozu,“ upozornila mluvčí.

Střet s pevnou překážkou či autem může pro motocyklisty skončit smrtí, v lepším případě vážnými zraněními. „Nejčastější jsou to otevřené zlomeniny nohou, úrazy hlavy, zlomeniny obličejových kostí, úrazy páteře či zlomeniny pánve,“ vypočetla nejčastější zranění motorkářů Dohnalová. Nejvíce usmrcených řidičů motocyklů policisté evidují v červnu, červenci a srpnu.

Na co by si tedy měli milovníci adrenalinové jízdy dát pozor? „Důležité je kvalitní oblečení s reflexními prvky. Nezbytná je přilba a pevná obuv. V okamžicích, kdy je silnice mokrá, nerovná, případně znečištěná musí motocyklisté dbát zvýšené opatrnosti. Měli by si rovněž uvědomit, že je mohou ostatní motoristé lehce přehlédnout, a brát v úvahu i slepý úhel ve zpětných zrcátkách aut,“ dodala Dohnalová.⋌