Příchod zimy jakoby řidiče zaskočil. Ve statistikách dopravních nehod hrozivě přibývá počet karambolů. Řadu z nich má na svědomí právě námraza a sníh na silnicích. V posledních dnech na Karlovarsku na tento fakt doplatili hned dva motoristé.

„Třiačtyřicetiletý řidič z Nejdku nepřizpůsobil v úterý v brzkých ranních hodinách na silnici mezi Nejdkem a Karlovými Vary styl své jízdy aktuálním povětrnostním podmínkám a stavu komunikace. V levotočivé zatáčce dostal smyk. Neovladatelné vozidlo skončilo na střeše v příkopu,” uvedl karlovarský policejní mluvčí Pavel Valenta. Zaklíněného řidiče museli z auta vysvobodit nejdečtí dobrovolní hasiči. Vůz při nehodě nejenže poškodil příkop, ale navíc přerazil směrový sloupek. Řidič naštěstí vyvázl bez zranění, škodu policisté vyčíslili na 52 tisíce korun.

Kluzká vozovka se stala v pondělí večer osudnou i třiačtyřicetiletému řidiči nákladního vozu z Plzně. Nedaleko Toužimi nepřizpůsobil rychlost namrzlé vozovce a dostal smyk. „Nákladní vůz skončil v příkopu, řidič neutrpěl žádná zranění. Škoda v tomto případě činí 52 tisíce korun,” doplnil Valenta.

V pondělí havaroval ještě jeden nákladní vůz. Za tento karambol ovšem nemohlo počasí, ale nepozornost třiatřicetiletého řidiče z Karlových Varů. „Na silnici mezi Ostrovem a Karlovými Vary se dostatečně nevěnoval řízení a sjel do příkopu, kde přerazil dva stromky. Snažil se ještě vyjet zpět na silnici, pokus ovšem vyšel naprázdno. Náklaďák skončil na pravém boku. Škoda na něm se vyšplhala na 100 tisíc korun,” dodal karlovarský policejní mluvčí.