Po pondělním oteplení začalo opět mrznout a na silnicích se místy objevuje náledí.

To komplikuje dopravu i na rychlostní silnici R6 mezi Karlovými Vary a Březovou, kde se stalo už několik nehod. Silnice nižších tříd jsou pod vrstvou ujetého nebo rozbředlého sněhu, vyplývá z informací krajských silničářů.

Problémy byly hlavně na hlavním tahu krajem, na silnici R6.

„Osobní auto v úterý havarovalo ve směru z Karlových Varů na Sokolov u Nového Sedla. Na silnici jsou i odstavené kamiony," uvedl ráno krajský policejní mluvčí Pavel Valenta.

Doprava mezi Novým Sedlem a Sokolovem byla v úterý zcela uzavřena kvůli nehodě kamionu, který zablokoval celou silnici.

Podle vedoucího zimní údržby krajských silničářů Josefa Bulky byly největší problémy právě na silnici R6, hlavně v úseku mezi Březovou a Novým Sedlem. „Opakovaně se tam tvoří náledí. Úsek jsme osadili varovnými značkami, ale řidiči tam stále jezdí příliš rychle. V tomto úseku je třeba jet opravdu pomalu," nabádá řidiče Bulka.

Ale i v horských oblastech by si řidiči měli dát pozor.

„I když sníh jen poletuje, větší problémy nám dělá vítr. V Krušných horách a ve Slavkovském lese se vytvářejí sněhové jazyky a závěje," dodal Bulka.
V Karlovarském kraji se teploty pohybují od minus šesti do minus dvou stupňů. Místy se řidiči mohou setkat se sněhovými přeháňkami i s mlhou. ⋌(čtk)