Více než tři promile alkoholu v krvi naměřili policisté u pětadvacetiletého muže z Chebu, který v sobotu večer havaroval v Chebu. „Při projíždění pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost vozu stavu a povaze vozovky a najel na střední dělící ostrůvek,“ uvedla Martina Hrušková, mluvčí chebských policistů. Na ostrůvku pak řidič poškodil a vyvrátil patky světelného a signalizačního zařízen.

„Při opakované dechové zkoušce muž nadýchal 3,33, respektive 3,37 promile alkoholu,“ upřesnila Hrušková. Řidič na místě přišel o řidičský průkaz. „Je podezřelý nejen ze zavinění dopravní nehody, ale také ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Na semaforu a vozidle vznikla škoda vyčíslená na 60 tisíc korun,“ dodala Martina Hrušková.

Pod vlivem alkoholu havaroval v pátek také pětatřicetiletý muž z Verušiček na Karlovarsku. „Na silnici mezi Žluticemi a Veselovem se na rovném úseku nevěnoval dostatečně řízení, vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu,“ popsal další z nehod způsobených pod vlivem alkoholu Pavel Valenta, mluvčí karlovarských policistů. Opakovaná dechová zkouška u něho prokázala hodnoty 2,05, respektive 1,98 promile alkoholu.

Skleničku si ovšem o víkendu neodpustilo více řidičů. Čtyřiatřicetiletý muž z Otovic v pátek kolem půl deváté večer nadýchal při dopravně bezpečnostní akci v Karlových Varech 1,7 (1,42) promile alkoholu. Jedenatřicetiletý cizinec, který si v neděli vyrazil v Karlových Varech na čtyřkolce, pak dokonce 2,45 (2,48) promile alkoholu. I tito řidiči se podle Valentových slov dopustili přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.