Místo výdělku našel smrt. Polský stavební dělník (59 let) zůstal pod sesutým lešením v Mariánských Lázních při opravě objektu hotelu Císařské Lázně. Podle informací mluvčího záchranné služby Lukáše Hutty ke zranění přišli ještě další dva lidé, které záchranka převezla na chirurgii chebské nemocnice.

Při pracích na budově se náhle zřítila horní římsa, která spadla na lešení. To tíhu zdiva neuneslo a spadlo. Budova byla pravděpodobně poškozena mnohem více, než se původně předpokládalo.

V okamžiku pádu se u lešení nacházeli dělníci. Dva utrpěli zranění horních částí těla a nohou, třetí už utéct nestihl a svým vážným zraněním na místě podlehl. Otřesení kolegové a stavební dozor se k nešťastné události nechtěli vyjadřovat. Pro jistotu ale museli všichni dorazit na místo a přepočítat se, zda ještě někdo nechybí.

Na místo také vyrazili hasiči. „Událost nám byla nahlášená jako spadlé lešení,“ uvedl krajský mluvčí Hasičského záchranného sboru Martin Kasal.

„Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že zraněné jejich kolegové vyprostili. Jeden z mužů nejevil známky života, takže hasiči pomáhali záchrance s oživovacími pokusy. Záchranka mezitím na místo povolala vrtulník, ovšem lékař konstatoval smrt, takže vrtulník odletěl bez pacienta,“ upřesnil informace. „Hasiči poté ještě provedli kompletní prohlídku místa, aby vyloučili, že se pod lešením nachází další lidé a udělali stabilizaci místa,“ doplnil Kasal.

„Příčina a místo, kde byli muži v době pádu, je v současné době předmětem šetření kriminalistů z Chebu,“ poznamenal policejní mluvčí Pavel Valenta.

Ředitele společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně a.s. Lea Novobilského se Deníku nepodařilo kontaktovat, ale podle informací z obchodního oddělení lázní vyjde oficiální vyjádření k této nešťastné události.