Během přehlídky ohňostrojů zaskočil ohňostrůjce silný vítr. Ten zpřevrátil stojan s pyrotechnikou, která vlétla mezi diváky. „Na základě oznámení od hasičského záchranného sboru se od sobotní noci zabýváme případem, kdy v průběhu soutěže ohňostrojů, pravděpodobně v době od 22.30 do 22.50 hodin, došlo k odletu zábavné pyrotechniky mezi lidi, kteří ohňostroj sledovali. Prozatím víme, že byla zraněna jedna osoba. Celou věc v současné době prošetřujeme," sdělila mluvčí sokolovské policie Kateřina Krejčí s tím, že kriminalisté žádají případné další zraněné osoby zábavní pyrotechnikou, aby se přihlásily na telefonní lince 158. „Žádáme také případné další svědky, kteří celou událost viděli nebo jí zaznamenali na své mobilní telefony, fotoaparáty popřípadě kamery, aby se taktéž i s nahrávkami dostavili na policii," doplnila.

Podle mluvčí krajské záchranné služby Petry Bakurové je popálený muž v pořádku. „Pyrotechnika mu levou nohu. Popálenina byla velikosti 4 centimetry a po ošetření byl dotyčný propuštěn domů," sdělila v pondělí.

Lidé na sociálních sítí o incidentu hojně debatují. „Já stála hned za nimi a musím podotknout, že jsme byli kus od těch pásek a stejně, to jak dotyčný hořel z hlavy už nevymažu, snad se brzy uzdraví," píše jedna z diskutujících. „Každý má dbát na svojí bezpečnost. A kdyby bylo plno zabezpečení, tak stejně se stane někde chyba.. Přeji brzké uzdravení," píše na FB Jan Kirejev.