Tragédie odstartovala letošní letní prázdniny. Asi desetiletý školák, který se šel ve středu vykoupat s kamarády na Černý rybník nedaleko Dolního Žandova, se utopil.

Přivolaní policisté, kteří jako první dorazili na místo, chlapce vytáhli z vody a okamžitě zahájili resuscitaci. Jejich snaha ale byla marná. Boj se smrtí prohráli i záchranáři, kteří přijeli vzápětí.

„U Černého rybníka se koupalo více dětí,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Dohnalová. „Chlapec však neuměl plavat, a proto děti po chvíli volaly policisty. Ti přijeli na místo, chlapce z vody vytáhli a začali oživovat. Po příjezdu záchranky převzali oživování zdravotníci. Po hodině a čtvrt resuscitace lékař bohužel konstatoval smrt. Utonulý chlapec byl navíc synem místního policisty,“ dodala Dohnalová.

Tragédie zasáhla nejen rodinu utonulého chlapce, ale také mnoho lidí v okolí, kteří také mají děti. Nešťastná zpráva se rozšířila velmi rychle a už teď o ní mluví celé Mariánskolázeňsko. Všichni s rodinou soucítí, jelikož si každý rodič dokáže představit, jak by ho zasáhla tato smutná událost.

„Slyšela jsem, že u Dolního Žandova utonul chlapec,“ sdělila Tereza Vágnerová z Mariánských Lázní a pokračovala: „Prý vůbec neuměl plavat a jen se na okraji rybníka bavil ve vodě. Pak už prý na místo museli jet policisté a chlapce vytáhnout. Je to strašná tragédie a soucítím s rodinou toho hocha, jelikož sama mám dvě děti a nedovedu si představit, co bych dělala, kdyby se jim něco stalo,“ dodala smutně Vágnerová.