Na namrzlou vozovku doplatil v neděli nedaleko Sokolova řidič Škody Fabia. Podle Kateřiny Böhmové nepřizpůsobil při výjezdu z pravotočivé zatáčky rychlost jízdy stavu komunikace a dostal smyk.

„S vozem přejel do vedlejšího jízdního pruhu, kde narazil do svodidel,” konstatovala Böhmová. Při střetu nikdo neutrpěl zranění. Hmotnou škodu, kterou řidič způsobil, však odborníci předběžně odhadli na 165 tisíc korun.

Pod nehodou, která se rovněž v neděli stala na Chebsku, se pro změnu podepsal alkohol. Krátce před šestou hodinou ráno ji způsobil devětadvacetiletý cizinec, který jel od Chebu na Aš. „Na kruhovém objezdu na Novém Žďáru nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a čelně narazil do středu kruhové křižovatky. Dvacetiletý spolujezdec při střetu utrpěl lehká poranění hlavy,” uvedla Martina Hrušková, mluvčí chebských policistů.

Při dechové zkoušce naměřili policisté v krvi řidiče hodnoty 1,75 a 1,55 promile alkoholu. „Motorista na místě přišel o řidičský průkaz. Je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až rok vězení,” dodala chebská policejní mluvčí.