Tragická nehoda snowboardisty, který bez přílby narazil na sloup lanovky, se stala v sobotu 22. ledna odpoledne na Neklidu v Krušných horách.

"Dnes 22. ledna došlo na Neklidu na lyžařské sjezdovce mezi 16.00 až 16.30 hodin k tragické nehodě. Osmatřicetiletý snowboardista sjížděl kopec a zřejmě najel na nerovnost, která ho vymrštila na sloup lanovky. Bohužel snowboardista neměl žádnou ochranu hlavy, která by ho před nárazem chránila. Na místo přiletěl vrtulník, ale ani rychlá pomoc muži nepomohla. Doktor na místě konstatoval, že utrpěná zranění jsou neslučitelná se životem," informovala o tragické nehodě policejní mluvčí Kateřina Dohnalová.

Jde již o druhý případ úmrtí na svazích Krušných hor za letošní zimu a v obou případech neměli poškození ochranu hlavy. K první nehodě došlo na konci loňského roku, kdy se srazil pod lyžařským svahem ve Stříbrné na Sokolovsku vlekař na sněžném skůtru s lyžařem. „Muž po srážce s lyžařem upadl do bezvědomí,“ sdělil tehdy mluvčí krajských záchranářů Lukáš Hutta s tím, že utrpěl i vážné poranění hrudníku. Lyžař utrpěl otřes mozku a zlomeninu nody. Vlekař neměl na rozdíl od lyžaře ochrannou přilbu.

"Žádáme lyžaře a všechny ostatní, kteří se pohybují na svazích, aby dbali velké opatrnosti, chránili své zdraví a nepodceňovali ochranné pomůcky při lyžování a obdobných sportech. Lyžařská helma v mnoha případech zachrání život anebo zmírní následky zranění," zdůraznila policejní mluvčí.

Tragédie se stala v lyžařském areálu Neklid. „Snowboardista zřejmě prováděl nějaké triky, skákal a narazil do stožáru lanovky. Bohužel neměl hlavu chráněnou přilbou,“ potvrdil smutnou událost Miroslav Güttner, náčelník Horské služby.

Podle něj se snažili záchranáři muže oživit. „Resuscitovali jsme ho třicet až pětatřicet minut, ale bohužel to k ničemu nevedlo,“ dodal Güttner.

Horská služba na místo povolala záchranku. „Lékaři se ho pokoušeli oživit zhruba dalších dvacet minut. Pokusy však byly marné a poté už lékaři mohli pouze konstatovat mužovu smrt.

Informaci potvrdil také Lukáš Hutta, mluvčí Záchranné zdravotnické služby Karlovarského kraje. „Pokus o resuscitaci se bohužel nepodařil a muž zemřel. Měl těžké poranění hlavy,“ sdělil mluvčí Hutta.