Osm z celkového počtu nehod se stalo v pátek. V sobotu došlo ke čtyřem a v neděli ke třem. Příčinou nehod bylo především nevěnování se řízení, ale také mikrospánek za volantem, který přemohl v pátek hned dva řidiče a v sobotu jednoho. Kvůli němu v pátek odpoledne přejela 38letá řidička jedoucí směrem na Plzeň do protisměru, kde poté vyjela mimo komunikaci a narazila do stromů. Ona i její dva spolujezdci utrpěli lehká zranění.

O dvě hodiny později přemohl spánek 55letou řidičku, která s vozidlem také přejela do protisměru a narazila do přenosného dopravního značení umístěného u nájezdu na objízdnou trasu přes Žalmanov. V sobotu v dopoledních hodinách přejel vlivem mikrospánku s vozidlem do protisměru 71letý muž, jenž jel v obci Boč směrem na Chomutov a narazil do dopravního značení. Nejvyšší škoda byla způsobena při dopravní nehodě v neděli, kdy 47letý řidič jel ve směru na Ostrov. Před křižovatkou zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost za brzdícím vozidlem, do kterého narazil. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku 300 000 korun. Ve všech případech nehrál u řidičů roli alkohol.

Naštěstí nedošlo k žádnému vážnému zranění. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na 650 000 korun. Policisté v devíti případech uložili řidičům za spáchané přestupky blokovou pokutu a dalších pět dopravních nehod je nadále v šetření.