„Hasiči museli řidiče ze zasypaného auta vyprostit, následně si jej převzala záchranná služba,“ informoval mluvčí hasičského sboru Martin Kasal. Muž byl převezen do karlovarské nemocnice. Jeho transport ale nebyl vůbec jednoduchý, a to právě kvůli zasypané silnici. „Nakonec na místě zasahovaly tři posádky záchranářů, tu třetí jsme museli přivolávat,“ doplnil mluvčí záchranné služby Radek Hess. Řidič ve věku třiašedesát let utrpěl středně těžká zranění.

V současné době je silnice v obou směrech uzavřená a provoz na místě řídí policisté. „Nyní se musí nejdříve odklidit vysypané dřevo. Pak se začne s vyprošťováním kamionu. Co bylo příčinou nehody, bude předmětem dalšího vyšetřování,“ upřesnil mluvčí policie Jakub Kopřiva. Oba mluvčí se shodli, že práce na zprovoznění komunikace budou trvat zřejmě dlouho.

Podle mluvčího Kasala zasahovaly na místě dvě jednotky hasičů. Jaké firmě kamion patří, ale neřekl. „Majitel se podílí na odklízení náklady, sehnal si i náhradní kamion, který dřevo převeze,“ dodal Kasal.