Tragická dopravní nehoda ochromila v pondělí ráno na několik hodin dopravu na silnici mezi Karlovými Vary a Bečovem. Přibližně v místech, kde začíná přehrada Březová, se srazila dvě osobní auta.

„Šestapadesátiletý řidič vozu značky Ford zde ze zatím neznámých příčin přejel do protisměru, kde se srazil s Audi devětatřicetileté ženy,“ uvedla Andrea Pomichalová, mluvčí krajského ředitelství policie Karlovarského kraje. Muž na místě podlehl následkům zranění. „Nebyl připoutaný,“ vysvětlila Pomichalová. Zraněnou řidičku převezla sanita do nemocnice.

Příčina této tragické dopravní nehody je zatím předmětem šetření. Policisté prošetřují několik verzí: „Jednou z nich je nesprávný způsob jízdy, vyloučeno ovšem není ani to, že se řidič před střetem dostatečně nesoustředil na řízení, případně, že jej přemohl spánek či měl zdravotní obtíže,“ vypočetla možnosti Pomichalová. Přesnou příčinu řidičovy smrti pak určí nařízená soudní pitva.

"Společně s posádkou záchranné služby jsme vyprostili zraněnou řidičku z jednoho havarovaného auta (Audi A3), převezla ji sanitka do nemocnice, řidič druhého auta (Ford Fusion) byl na místě mrtvý. Z Audi se v době příjezdu naší jednotky kouřilo - od baterky, zajistili jsme protipožární opatření a zajištění místa nehody," uvedl Martin Kasal, mluvčí HZS Karlovarského kraje.

Silnice byla na tři hodiny uzavřená